Your ProfileProfile
Your PapersPapers
Add Papers
Marked
 
  • No paper is checked off!
Viewed
Shopping CartCart
Register Now
Log In
Atlants.lv
interneta bibliotēka
Author:
Evaluation:
Level: Elementary school
Published: Literature: 6 units
Language: Latvian References: Not used
Extract

Saskaņā ar mūsdienu priekšstatiem, Saules sistēma izveidojās no auksta starpzvaigžņu gāzes un putekļu mākoņa aptuveni pirms 4,6 miljardiem gadu. Tas varēja norisināties sekojoši. Mākonim saspiežoties, no tā lielākās daļas izveidojās Saule, bet no atlikuma - gāzes un putekļu disks. Disks sadalījās atsevišķos sablīvējumos, kas, savstarpēji saduroties, auga arvien lielāki, līdz no tiem izveidojās planētas. Planētas turpināja bombardēt starp tām palikušie sīkie ķermeņi. To triecienos atbrīvojās liela enerģija, kas sasildīja planētas. Sasilšanu veicināja arī radioaktīvo iežu izdalītais siltums.
Rezultātā dažu planētu dzīles sakarsa, izkusa un noslāņojās. To centrā izveidojās blīvs kodols, bet ārpusē - no vieglākiem iežiem veidota garoza. Šīs planētas, kurām izveidojās kodols un iežu garoza sauc par zemes grupas planētām un pie tām pieder Merkurs, Venēra, Zeme un Marss. Tās ir samērā nelielas planētas ar cietu virsmu. Planētas, kurām nav cietas virsmas sauc par milzu planētām. Milzu planētas ir Jupiters, Saturns, Urāns un Neptūns. Tām ir biezas un blīvas atmosfēras. Plutons nepieder ne pie vienas, ne otras planētu grupas.

Kas ir saules sistēma? ( 1. att. )

Saules sistēmu veido Saule, deviņas dažāda lieluma lielās planētas un mazāki dabas ķermeņi – asteroīdi, komētas un meteorīdi. Saule ir Saules sistēmas lielākais ķermenis un atrodas tās centrā, bet pārējie debess ķermeņi riņķo ap Sauli. Tos orbītās notur Saules gravitācijas spēks. Lielākajai daļai planētu apkārt riņķo mazāki debess ķermeņi – pavadoņi.…

Author's comment
Buy this paper cheaper in the pack with other papers!Beneficial!3
in one
Work pack Nr. 1131317
       Show work pack        Download work pack
 
Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Saules sistēmas rašanās”.

Link to paper:
http://eng.atlants.lv/w/480257

Send

Choose Authorization Method

Email & Password

Forgot your password?

Draugiem.pase Google

Not registered yet?