Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:163242
 
Author:
Evaluation:
Published: 13.03.2015.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Miega pētīšanas vēsture    4
  Miega teorijas    6
  Miega fizioloģija    7
  Miega diennakts ritms    10
  Miega traucējumi    11
1.  Disomnija    11
2.  Parasomnija    12
3.  Miega traucējumi, kas saistīti ar citām slimībām    14
4.  Iespējamās miega slimības, par ko informācija ir neskaidra vai nepietiekama, lai tās uzskatītu par pilnvērtīgām miega slimībām    15
  Secinājumi    16
  Izmantotā literatūra    17
Extract

Secinājumi
Aristotelis ir teicis, ka miegs ir vajadzīgs un svētīgs. Neskatoties uz to, ka miegs ir kaut kas tik dabisks un nepieciešams, aizvien vairāk un vairāk cilvēku mūsdienās cieš no miega trūkuma un dažādām miega slimībām. Cilvēki grib paspēt visu, reizēm aizmirstot par sevi, savu atpūtu, miegu. Pēdējā laikā aizvien biežāk ir dzirdama frāze “Kapā izgulēšos”. Daudzi pat nemaz neiedomājas, ka dzīvojot pēc šāda principa un ekonomējot uz miega stundām, tiek iedragāta veselība, pašsajūta, darba spējas un pat dzīves ilgums.
Mūsdienu medicīna pēdējo gadu desmitu laikā ir krietni attīstījusies, ir noskaidrotas un izpētītas daudz un dažādas ar miegu saistītas slimības un gūti risinājumi, piemēram, fiziski vingrinājumi un medikamentoza ārstēšana. Piemēram, Vācijā steidzama ārstēšana nepieciešama 1% iedzīvotāju, proti, 800 tūkstošiem cilvēku, kas cieš no miega apnojas. Par Latviju šādu datu nav, bet tas nenozīmē, ka nav slimnieku.
Bieži vien miega traucējumi ir viena no paaugstināta stresa līmeņa pazīmēm. Iemigt traucē domas par dienā pārdzīvotām nepatīkamām situācijām, bažas par nākamā dienā gaidāmo (pārbaude, eksāmens, atbildīga uzstāšanās, nepatīkama saruna). Reizēm miega traucējumu pamatā ir ilgstošas neatrisinātas psiholoģiskas problēmas, piemēram, nesaskaņas attiecībās, emocionāli smags zaudējums (tuva cilvēka nāve vai aizbraukšana, darba zaudēšana, hroniska slimība un darbaspēju zudumus), emocionālas grūtības darba vidē, bezdarbs vai pārmērīgi liela darba slodze (gan fiziska, gan emocionāla). Nereti uzlabojoties psihiskajam stāvoklim, miega traucējumi zūd. Taču ja miega traucējumi ir hroniski, traucē ikdienas dzīvi un darbaspējas, to nedrīkst ignorēt, ir jāmeklē medicīniska palīdzība.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register