Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:201173
 
Evaluation:
Published: 03.03.2016.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Asinsspiediena izmaiņas
Asinsspiedienam (AS) grūtniecības laikā jāsaglabājas normas robežās. Agrīnā periodā var vērot AS nepastāvīgumu, pēdējos mēnešos – tendenci uz tā paaugstināšanos, tomēr normālas grūtniecības laikā sistoliskais asinsspiediens (SAS) nepārsniedz 125-130 mmHg. Diastoliskajam asinsspiedienam (DAS) ir tendence pazemināties (agrīnā periodā, 13.-20. grūtniecības nedēļā vidēji par 10 mmHg) sakarā ar kompensatoru kopējās perifērās asinsvadu rezistences samazināšanos.
Dzemde nospiež lielos asinsvadus, mazinās perifēro asinsvadu pretestība, kas nosaka asinsspiediena pazemināšanos kā normu (!) pirmajā un otrajā grūtniecības trimestrī. Pat ģībonis, galvas reibonis un pastāvīgs vājums ne vienmēr liecina par patoloģiju. Kolapss un šoks ir akūti stāvokļi, kas visbiežāk saistīti ar kādu patoloģiju. Par hipotoniju uzskatāmās asinsspiediena robežas ir 105/60 mmHg. Mērot asinsspiedienu guļus stāvoklī, konstatē izteiktāku hipotoniju (jo dzemde nospiež apakšējo dobo vēnu).
Hroniska fizioloģiska hipotonija (ja, neskatoties uz pazeminātajiem AS skaitļiem, ir saglabātas darbaspējas, laba pašsajūta un nav nekādu patoloģisku izmaiņu) var būt pilnīgi veselām sievietēm, piemēram, sportistēm.
Patoloģiska hipotonija (kas traucē pašsajūtai un darbaspējām), iedalās simptomātiskā (saistītā ar citām slimībām – infekcijām, anēmiju u.c.) un neirocirkulatorā (kad traucēta asinsriti regulējošā funkcija) hipotonijā un var sarežģīt grūtniecības un dzemdību norisi.
Fizioloģisku hipotoniju nevajadzētu ārstēt. Simptomātiskas hipotonijas gadījumos jānovērš slimība, kas to izraisījusi. Neirocirkulatoras hipotonijas ārstēšanas mērķis ir novērst patoloģiskos simptomus un iespējamās komplikācijas.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register