Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:252562
 
Evaluation:
Published: 26.08.2019.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Ebolas vīrusslimības kontroles novērtēšanas kritēriji    4
3.  Ebolas vīrusslimības kontroles kritiskais novērtējums    5
4.  Secinājumi un rekomendācijas    8
  Izmantotās literatūras saraksts    11
Extract

4. Secinājumi un rekomendācijas
Veicot Ebolas vīrusslimības kontroles novērtējumu Latvijā, nonācu pie šadiem secinājumiem:
1. Latvija ir daļēji gatava šādai vīrusslimībai, jo pašreizējās sistēmas kas ir izstrādātas, vairāk attiecas uz parastajām infekciju slimībām, kā piemēram, gripa vai tuberkoloze. Protams, ir arī pieejama informācija par to kā rīkoties šadā gadījumā: Ministru kabineta noteikumiem Nr.7 “Infekcijas slimību reģistrācijas kārtība”, tomēr pilnīga darbības rīcība Ebolas vīrusslimības izplatīšanās gadījumā nav. [5.]

2. Nav informācijas par riska pārvaldības plānu, ja pašreiz esošā vīrusslimības novēršanas/mazināšanas sistēma zaudē savas funkcijas un vairs nav, tā teikt, darbināma. Domāju ka līdzīgas funkcijas sniedz civilās aizsardzības plāns Latvijas Infektoloģijas centram (LIC), kur ir uzrādītas analogas iestādes, kur var doties, ja LIC nespēj sniegt savus pakalpojumus.

3. Latvijā ir ļoti maz iestādes, kur ir iespējams ārstēties Ebolas vīrusslimības saslimšanas gadījumā, jo lielākā un aprīkotākā ir Latvijas Infektoloģijas centrs. Pārējās slimnīca, labākajā gadījumā, ir uzstādījušas atsevišķas palātas, kur būtu iespējams uzņemt šādus pacientus. Tomēr lielākā daļa nav gatava. [6.]

4. Medicīnas personāls nav gatvas, šādai vīrusslimībai, jo augstskola nesniedz pietiekami lielu informāciju, par to kā rīkoties šādos gadījumos. Pārsvarā tiek sniegta informācija par aktuālākajām epidēmiskajām saslimšanām. Kā arī slimnīcās jāveic stingrāka medicīnas personāla apmācība par Ebolas vīrusslimību.

5. Veselības ministrijas piešķirtais finansējums ir ļoti minimāls vai arī vispār nav, jo medicīnas iestādes nepieciešamo aprīkojumu pērk pašas par gada sākumā piešķirtajiem līdzekļiem, kas bijuši paradzēti citām vajadzībām.

6. Latvijas iedzīvotāji ir informēti par Ebolas vīrusslimību, bet domāju, ka liela daļa zin tikai to ka tā ir bīstama vīrusslimība. Lielākais informācijas avots par to kā rīkoties ja Latvijā konstatē Ebolas vīrusslimības saslimšanas gadījumu ir internets, jo tā plašumos ir pieejama ļoti liels informācijas apjoms, gan par pašu slimību, gan rīcības plānu, gan profilakses pasākumiem.

Izdarot secinājumus, varu sniegt arī nepieciešamās rekumendācijas, lai uzlabotu sistēmu “Ebolas vīrusslimības kontrole Latvijā”:

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register