Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:291652
 
Evaluation:
Published: 03.12.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 12 units
References: Used
Extract

„Kā eksperimentālā zinātne higiēna sāka attīstīties reizē ar citām zinātnēm 17.gs , bet kā praktiskās darbības nozarei tai ir ilga vēsture.
Senajā Grieķijā un Romā higiēnas pasākumi bija diezgan plaši izvērsti, tika ierīkoti ūdensvadi, kanalizācija, kā arī izplatītas bija pirtis. Kā zinātne higiēna sāka attīstīties jau Hipokrāta laikā (460-377 p.m.ē.) Hipokrāts rakstīja grāmatas par apkārtējo vidi , tās ietekmi uz cilvēka organismu, epidēmijām un veselīgu dzīves veidu.” (1.,8.lpp.)
Personiskā higiēna - noteikumu kopums, kas reglamentē ikviena cilvēka izturēšanos darbā, mājās un sabiedriskās vietās, kā arī higiēnas nozare.
Lai cilvēks varētu saglabāt un stiprināt savu veselību ,gan darbā , gan sadzīvē jāievēro personiskās higiēnas noteikumi. Pie šiem noteikumiem pieder higiēniskām prasībām atbilstoša darba, atpūtas un miega režīma ievērošana, pareiza ēšanas režīma ievērošana, pietiekami ilga uzturēšanās svaigā gaisā, ķermeņa ādas un apģērba tīrības ievērošana, organisma norūdīšana, fizkultūra u.tml. Šo iemaņu ieaudzināšanai un popularizēšanai iedzīvotāju vidū ir liela nozīme, jo tikai tas palīdzēs cilvēkiem saglabāt labu veselību un augstas darba spējas. Lai arī mūsdienu tehnoloģijas un zinātniskie sasniegumi ir kāpuši augstu arī šajā jomā ,tie tomēr nevarēs cilvēku aizsargāt tā, kā to var viņš pats. (5)
Personiskajai higiēnai ir ne tikai individuāla ,bet arī sociāla nozīme. Svarīgi ikvienam jau no agrīna vecuma ievērot personiskās higiēnas pamatnormas. Izteikti nozīmīgi tas ir jauniešu vecumā, kad cilvēks attīstās un nobriest.
Nedrīkst aizmirst ,ka personiskās higiēnas neievērošana var būt par iemeslu dažādu infekcijas slimību izplatīšanai ģimenes un apkārtējā sociāla loka locekļu vidū.
Personisko higiēnu var sadalīt vairākos apakš-nodalījumos. Vieni no pamatelementiem ir ādas kopšana un matu kopšana. (4)

Ādai ir būtiska nozīme ikviena cilvēka organismā. Pieauguša cilvēka ādas kopējais laukums ir 1,5-2 m2, tātad diezgan liels. Āda ir aktīvi funkcionējošs orgāns, jo tajā atrodas sviedru un tauku dziedzeri, asinsvadi, nervi. Āda izpilda arī lielu aizsargfunkciju. Diennaktī caur ādu izdalās apmēram 0,5 litri sviedru, bet fiziskas piepūles laikā vai karsējoties pirtī ievērojami vairāk. Arī tauku dziedzeri izdala sekrētu, kas pārklāj ādu, nodrošina tās elastīgumu un neļauj izžūt. Dienas laikā uz ādas bez jau minētajiem izdalījumiem vēl nosēžas mikroorganismu un putekļu kārta. Līdz ar to tiek traucētas ādas normālās funkcijas. Tātad, lai āda būtu vesela, tā regulāri jāmazgā. (4)
Ķermeņa mazgāšana nodrošina ne tikai labu pašsajūtu un izskatu, bet palīdz saglabāt arī veselību. Katru dienu ar ziepēm jānomazgā viss ķermenis no galvas līdz kājām. Vislabāk to darīt tekošā ūdenī, t. i., dušā. Pēc vannas tomēr ir ieteicams noskaloties vēsākā dušā, lai noskalotu netīrumus, kas palikuši uz ķermeņa. Mazgāties vajadzētu ar suku, tādejādi, uzlabojot ādas asinsriti un noberžot tās virsējo slāni, āda kļūst elastīgāka. Pēc mazgāšanās nepieciešams noslaucīties, vislabāk ar frotē dvieli – tā būs kā visa ķermeņa masāža.(4)…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register