Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:321402
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.01.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 13 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Mikroorganismi, to klasifikācija, morfoloģija un fizioloģija    4
2.  Vispārējs raksturojums par patogēnām sēnītēm    5
3.  Ārējās vides faktoru ietekme uz mikroorganismiem    8
4.  Jēdziens par epidēmisko procesu    11
5.  Mikožu klasifikācija, iedalījums un klīniskās izpausmes    14
6.  Profilaktiskie pretsēnīšu pasākumi    19
  Rezultāti    22
  Secinājumi    23
  Izmantotā literatūra un avoti    24
  Pielikumi    25
Extract

Secinājumi
Mikozes ir slimības, ko izraisa parazitārās sēnītes. To aktivitāte lielākoties atkarīga no laika apstākļiem, mitruma, vispārējā veselības stāvokļa utt. Savukārt cilvēka uzņēmība pret šo infekcijas izraisītāju atkarīga no imūnās un endokrīnās sistēmas (vielmaiņas) un ādas stāvokļa, kā arī citiem veselības traucējumiem. Visbiežāk sēnītes var pārņemt no slima cilvēka vai iegūt no dzīvniekiem. (pielikums Nr. 1)
Visas ādas sēnīšu slimības (mikozes) iedala vairākās grupās: keratomikozes, dermatomikozes, ādas kandidoze. Izplatītākā ādas sēnīšu infekcija ir pēdu mikoze. Mikroorganismiem, kas to izraisa, patīk mitras, slikti ventilētas vietas. Arī svīšana, gumijas zābaku valkāšana un neērtu, šauru apavu noberzumi atvieglo sēnītes iekļūšanu ādas mikroplaisiņās. Pirkstu starpās āda sāk lobīties, plaisāt, rodas stipra nieze. Reizēm uz pēdām parādās nelieli pūslīši, tādēļ kļūst sāpīga staigāšana.
Kad un kur sēnīte uzbrūk?
Visizplatītākās situācijas, kas ir labvēlīgas sēnītes uzbrukumam, ir saistītas ar organisma vispārējo veselības stāvokli – pastiprināta svīšana, vielmaiņas traucējumi, cukura diabēts, liekais svars, paaugstināts holesterīna līmenis, kāju pietūkums, ko izraisa dažādas vēnu problēmas, kā arī novājināta imūnsistēma un dažādi iekaisuma procesi organismā – tie visi var būt par faktoriem, kas pastiprina arī sēnītes rašanās iespēju.
Kur sēnīte vislabprātāk mīt?
Visur, kur ir mitrs un silts klimats – baseinos, pirtīs un sporta zālēs. Taču uzskaitītās ir tikai dažas no populārākajām sēnīšu izplatības vietām. Sēnīti iespējams dabūt no jau inficēta cilvēka, piemēram, lietojot kopīgu dvieli, vai zeķes un apavus. Starp citu, sēnītes sevišķi mīl ciešus un gaisu necaurlaidīgus apavus.
Kādas ir slimības izpausmes?
Slimības simptomi un izpausmes var būt pat ļoti dažādas. Viss atkarīgs no konkrētās sēnītes sugas, kas ieviesusies kāju ādā un/vai nagos. Visbiežāk iekaisums sākas uz pēdām. Pazīmes – pastiprināta kāju svīšana un nepatīkams aromāts, kuru īsti nav iespējams likvidēt arī kājas nomazgājot. Āda pirkstu starpās sāk kļūt bālgana un lobīties, izskatās, it kā kājas būtu izsutušas. Atsevišķos gadījumos ir jūtama arī nieze, taču tādas var arī nebūt. Slimībai progresējot, rodas ādas sasprēgājumi. Iekaisums kļūst akūts – āda apsārtusi un pietūkusi. Taču ir vēl arī pavisam cits veids, kā sēnīte izpaužas – āda uz pēdām kļūst ļoti cieta un raupja, tāda kā zvīņaina. Pēdas pārklājas ar raga slāni, līdz ar to tā zaudē elastību un sasprēgā.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register