Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:324524
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.11.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1. Plaušu abscess. – lokalizēts,strutas saturošs, nekrotisks plaušas bojājums, ko raksturo dobuma veidošanās. Patofizioloģija/etioloģija: veidojas sakarā ar atvemto masu vai inficē materiāla aspirāciju no augšijiem elpošanas ceļiem. Sekundārie cēloņi: svešķermeņa aspirācija plaušās, plaušu embols, trauma, Tbc, nekrotizējoša pneimonija, bronha obstrukcija, labā pl. cieš biežāk nekā kreisā. Klīnika: klepus,drudzis, nespēks, galvassāpes, anēmija, svara zudums, aizdusa, vājums, kad process izplatās līdz pleirai, paradās pleirītiskas sāpes krūškurvī, glotaini strutainu krēpu atklepošana, var būt asins stīdziņas, asiņainas, ja abscess plīst bronhiālā kokā. Var būt perkutors pieslāpējums uz krūškurvja, elpošanas skaņu pavājināšanās vai izzušana, periodisks pleiras berzes troksnis. Dg: Rtg-krūškurvīm, tiešā bronhoskopija, lai izslēgtu tumoru vai svešķermeni, biopsiju var izmantot citopatoloģiskajai izmeklēšanai, krēpu uzsējums un jutības noteikšana priekš AM Th mērķtiecīgumām. Th: atbilstošo antibiotiķu ievadīšana, fizikālā th un posturālā drenāža, ķirurgiska iejaukšanās, ja pacients nereaģē uz medikamentozo th,turpina asiņot vai ir aizdomas par audzēju, diēta nepieciešams kalorijām un olb bagats uzturs.
2. Nepilnīgas adaptācijas iemesli – (racionalizācija, projekcija, pārvietošana, sapņošana, bēgšana). Psiholoģiskas aizsardzības mehānismi. Freids izmantoja terminu „aizsardzības mehānisms”, lai apzīmētu neapzinātus procesus, kuri aizsargā personu pret raizēm, dažādā veidā sagrozot realitāti. Nedaudzi izplatīti aizsardzības mehānismi: projekcija – šis process iekļauj to rīcību, jūtu un attieksmju, par kurām persona kaunas, pārvirzīšanu uz kādu citu; racionalizācija – nozīmē vēlamā izmaiņu pret esošo, un tā mums šķiet, ka esam rīkojušies loģiski.
3. Kādas pārmaiņas novēro acu dibenā hipertensijas gadījumā. Fundus oculi – hipertensīvās retinopātijas raksturojums: Istadija - artēriju sašaurināšanās, artērija: vēna = 1:2(norma 2:3); IIstadija – artēriju skleroze, vēnas saspiestas paplasinātas, izlocītas, A:V=1:3; IIIstadija – artēriju izteikta skleroze, var būt asinsizplūdumi, eksudāti, A:V=1:4; IVstadija – IIIstadijas pazīmes+artērijas obliterētas, redzes nerva (arī tīklenes) tūska, var būt tīklenes atslaņošanās, progresējoši redzes traucējumi.
4. Kurā vietā var dzirdēt II toņa akcentu AH slimniekam. II toņa akcents ir dzirdāms virs aortas.
5. Kas ir akrocianoze. – mutes,vaigas, deguna, ausis, rokas um kājas pirkstus cianoze. Uzrada, ka ir nepietiekama Hb oksidēšana vai palēnināta asins plusma un ir paaugstināta O2 uzsūkšana audos.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register