Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:348358
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.03.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Zināšanas, prasmes un attieksmes (pamatizglītības standarts)
Prot visvienkāršākos pirmās palīdzības sniegšanas paņēmienus,
prot sniegt pirmo palīdzību vieglos sadzīves negadījumos,
zina, kā rīkoties sadzīves negadījumos, prot sniegt pirmo palīdzību.
Tēmas izklāsts
Asiņošana
Asiņošana ir asins izplūšana no asinsvadiem. Dzīvībai bīstama ir stipra asiņošana, tāpēc tā ir jāaptur pēc iespējas ātrāk. Smaga negadījuma vietā nedrīkst krist panikā, bet mierīgi jānovērtē situācija un jārīkojas atbilstoši tai. Cik vien ātri iespējams, jāizsauc ātrā palīdzība (03). Sarunā ar medicīnas darbinieku jāizstāsta, kas noticis, jāpaziņo, cik daudz ir cietušo, un jānoklausās norādījumi.
Ja brūce vai nobrāzums ir neliels, tad to apkopt vari tu pats. Nelieli nobrāzumi vai brūces drīz pārstāj asiņot paši no sevis. Lai apkoptu brūces – pārbaudi vai tavas rokas ir tīras; ja brūce ir netīra, to noskalo ar tīru, aukstu, tekošu ūdeni. Ādu ap brūci rūpīgi nomazgā ar ziepēm un ūdeni; mazgāšanai izmanto marles tamponus; atceries! Nekad neliec vati vai kādu citu pūkainu materiālu tieši uz brūces; tad nosusini ādu ap brūci un, ja brūce ir neliela, uzliec plāksteri. Plāksteris jāuzliek tā, lai lipīgā daļa neskartu brūci, bet tikai veselo ādu. Plāksteris neturēsies, ja āda būs mitra. Lielāku brūci pārsien ar pārsēju, kurš sastāv no marles un speciāla vates spilventiņa. Ja tāda pārsēja nav pie rokas, tad var izmantot jebkuru tīru audumu, kas nav pūkains, piemēram, kabatlakatiņu, salveti u.c.; ja brūcē iekļuvis svešķermenis, tā izņemšana ir jāuztic ārstam.
Deguna asiņošana – jāsēž taisni un galva nedaudz jānoliec uz priekšu; degunu nedrīkst šņaukt; deguns cieši jāaizspiež un jātur vismaz 10 minūtes, šajā laikā elpot vajag caur muti; var uzlikt aukstu kompresi uz deguna, pieres vai spranda. Ja deguna asiņošana turpinās vai deguns asiņo bieži, jākonsultējas ar ārstu.
Apstājusies elpošana un sirdsdarbība
Jebkurai ķermeņa daļai dzīvības uzturēšanai ir vajadzīgs skābeklis. Palīdzība ir jāsniedz nekavējoties, ja cilvēkam ir apstājusies elpošana. Tas jādara pirmajās dzīvībai kritiskajās 5 minūtēs. Ja cietušajam, kam apstājusies elpošana un sirdsdarbība, šajā laikā nesniedz palīdzību, viņa galvas smadzenes nesaņem skābekli un iet bojā.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register