Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:531800
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.12.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Extract

Kontracepcija ir pasākumu komplekss, ko lieto, lai novērstu neplānotas grūtniecības iestāšanos. Mūsdienās pastāv daudzas un dažādas kontracepcijas metodes, kuru lietošana ir atkarīga no dažādiem faktoriem un sievietes dzīves perioda.
Pētījuma aktualitāte.
Hormonālā kontracepcija ir pasaulē plaši atzīta un lietota kā viena no visdrošākajām kontracepcijas metodēm. Hormonālie kontraceptīvi galvenokārt tiek lietoti lai nestātos grūtniecība, bet to iedarbībai ir arī citi gan labdabīgi, gan nelabdabīgi efekti. Ļoti bieži gadās, ka sievietes nezina par to, ka hormonālā kontracepcija var būt kaitīga, tāpēc ka informācija tiek iegūta no internēta vai neieinteresētiem ārstiem.
Pētījuma praktiskais pielietojums
Darbā izpētītas hormonālās kontracepcijas metodes un to ietekme uz sievietes organismu. Kā arī diagnostiski – izmeklēšanas metodes ar kurām pārbauda sievietes organisma stāvokli pirms hormonālās kontracepcijas nozīmēšanas un hormonālās kontracepcijas pielietošanas laikā.
No laboratorijas puses tiek plaši izskaitītas bioķīmiskās metodes, tādas kā :
1)D DIMĒRI;
2)Aktivētā parciālā tromboplastīna laiks;
3)Aknu enzīms ( Alanīnaminotransferāze);
4)Aspartataminotransferāze;
5)Prolaktīns;
6)Estradiols;
7)Progesterons.
Ar šo metožu palīdzību ārsts – ginekologs var novērtēt analīzes rezultātus un tikai pēc tiem var spriest kādā stāvoklī atrodas sievietes veselība. Bet pēc iegūtiem rezultātiem ārsts var rekomendēt sievietei piemērotāko hormonālo kontracepcijas metodi.
Ja tomēr sieviete lietos hormonālo kontracepciju bez nepieciešamas izmeklēšanas, neskatoties uz to ka trešās paaudzes hormonālās kontracepcijas preparātiem estrogēnu un progesteronu devas krietni samazinājās atšķirībā no pirmās paaudzes preparātiem, šajos gadījumos to lietošana var būt ļoti bīstama.
Šajā darbā tiek runāts par sintētiskajiem estrogēnu un progesteronu iedarbību uz sievietes organismu. Tā kā visa hormonālā kontracepcija satur vai nu vienādi sintētisko progesteronu vai arī progesteronu kombinēto ar sintētiskajiem estrogēniem, kaut gan lietojamie preparāti un devas abos gadījumos ir dažādas.

Darbs tiek rakstīts ar kvantitatīvo pētīšanas metodi.
Kvantitatīva metode izmantota, lai:
iegūtu skaitlisku informāciju par hormonālās kontracepcijas lietošanu, tās pozitīvu un negatīvu iedarbību uz sievietes organismu, par biežāk lietojamiem preparātiem, informācijas avotiem, konkrētā mērķa grupā: sievietes kuras lietoja hormonālo kontracepciju.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register