Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:545518
 
Evaluation:
Published: 18.01.2019.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Dzimumorgānu sistēma ir tā cilvēka orgānu sistēma , kas vīriešiem un sievietēm atšķiras viskrasāk, un tā arī ir vienīgā sistēma, kas nedarbojas pirms pubertātes vecuma sasniegšanas. Vīrieša dzimumorgānu sistēma nemitīgi veido dzimumšūnas jeb gamētas, ko sauc par spermatozoīdiem. To veidošana, lai arī lēnāk, turpinās pat vecumā.

Dzimumorgāni
Vīriešu dzimumorgāni ir dzimumloceklis, sēklinieki, vairāki dobumi un vadi dzimumproduktu uzglabāšanai un transportēšanai, kā arī dažādi papildu dziedzeri. Divi ovālas formas sēklinieki atrodas ķermeņa , ādas kabatā, ko sauc par sēklinieka maisiņu. Tādējādi sēkliniekos tiek nodrošināta sēklas veidošanai nepieciešamā optimāla temperatūra, kas ir apmēram par 3 ⁰C zemāka nekā ķermeņa temperatūra. Sēklinieki ir dziedzeri , kuros veidojas spermatozoīdi un dzimumhormons testosterons. Sēkliniekos izveidojušies spermatozoīdi virzās uz katram sēkliniekam piegulošu izlocītu caurulīti- sēklinieka piedēkli, kurā notiek spermatozoīdu galīgā nobriešana un uzglabāšana līdz brīdim, kad tie tiek vai nu noārdīti un reabsorbēti, vai arī sajaukti ar sēklas šķidrumu, ko izstrādā papildu dziedzeri, un ar spēku iedzīti lejupejošajā sēklvadā.

Sievietes un vīrieša dzimumsistēmas uzbūvei, kā arī fizioloģijai ir būtiskas atšķirības. Tomēr abu dzimumu dzimumsistēmas galvenā funkcija ir viena - radīt pēcnācējus.

Cilvēka organisms attīstās no vienas šūnas
-apaugļotas olšūnas, kas veidojas, saplūstot
divām šūnām: vīrišķai dzimumšūnai - spermatozoīdam ;
un sievišķai dzimumšūnai -olšūnai.
Gan vīrieša, gan sievietes dzimumsistēma pilnībā nobriest un sāk darboties tikai pubertātes vecumā. Būtiska loma ir dzimumdziedzeriem, kuri ietilpst vīrieša un sievietes dzimumsistēmas sastāvā. Tie izstrādā bioloģiski aktīvas vielas jeb dzimumhormonus.

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register