Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:610889
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.10.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 22 units
References: Not used
Extract

Profilakse ir pasākumi, kurus veic, lai novērstu vai aizkavētu saslimšanu, arī lai uzturētu un stiprinātu veselību un novērstu ko nevēlamu. Medicīnas praksē tiek izmantotas: primāra profilakse, kad cenšas novērst vai aizkavēt slimības parādīšanos, samazināt saslimstības biežumu. Sekundārā profilakse, kad cenšas aizkavēt jau esošas slimības attīstību, samazināt slimības smagumu, pagriezt atpakaļ tās gaitu, samazināt slimības izplatību. Terciārā profilakse, kad cenšas aizkavēt neatgriezenisku bojājumu rašanos, slimības recidīvus, komplikācijas, veicina rehabilitāciju, palīdz piemēroties esošajam stāvoklim (1).
Bērnu aprūpē biežāk tiek īstenota primārā un terciārā profilakse.
Vislielāko ietekmi uz bērnu veselību atstāj faktori, kas veido attīstības bioloģisko fonu. Tie ir vecāku veselība, mātes veselība grūtniecības laikā, dzemdību norise, vecāku darba apstākļi, utt.
Novirzes sievietes veselībā grūtniecības laikā nelabvēlīgi ietekmē jaundzimušo un agrīnā vecuma bērnu veselību. Liela nozīme ir bērna svaram piedzimstot. Bērniem ar mazu svaru ir paaugstināts risks atpalikt fiziskajā un psihiskajā attīstībā, nosliece uz biežām akūtām saslimšanām (2).
Bērni, nonākot bērnu patversmē, vai arī pavadot vairākus mēnešus slimnīcā, pirms nokļūšanas bērnu patversmē, atrodas emocionālā stresa stāvoklī, viņiem ir novājināta imunitāte un vāja pretošanās spēja infekcijas slimībām. Viņi sliktāk pielāgojas apkārtējās vides izmaiņām. Bērnu patversmes darbinieku uzdevums pēc iespējas ātrāk panākt bērnu veiksmīgu adaptāciju un nodrošināt veselību veicinošo faktoru ietekmi uz bērnu veselību un dzīves kvalitāti. Veselību veicinošie faktori ir fiziskā aktivitāte, pareizs dienas režīms, racionāla un sabalansēta ēdināšana un profilakse, atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem (smēķēšana, alkohola un narkotiku lietošana) un pozitīvas emocijas.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register