Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
1,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:619319
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.12.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Izplatība    4
  Traumas cēlonis, mehānisms    4
  Iedalījums    5
  Klīnika, diagnostika    6
  Ārstēšana    7
  Izmantotā literatūra    10
  PIELIKUMS    11
Extract

Kustīguma fāzē pleca locītavā tiek veikti pasīvie vingrinājumi. Posturālie lāpstiņu stabilizējošie vingrinājumi ir jāsāk veikt pēc iespējas ātrāk, tas ir, kad sāpes pleca locītavā ir panesamas. Aktīvie vingrojumi jādot pakāpeniski, izvairoties no pozīcijām, kas var radīt sāpes (Tomberlin J.P., Saunders H.D., 1995).
Stiprinošā fāze parasti tiek uzsākta 4- 6 nedēļas pēc akūtā ievainojuma, bet var tikt uzsākta arī ātrāk, ja nav nestabilitātes pazīmju. Pretestības vingrinājumiem jābūt funkcionāliem un jābūt tendētiem uz muskuļu grupām, kas novērstu tālāku nestabilitāti (mugurējā rotatoru manžete un pleca horizontālie adduktori un abduktori priekšējai stabilitātei). Pacientam ir jādomā no kurām aktivitātēm, kustībām vai pozām ir jāizvairās, lai izvairītos no stabilitātes izjaukšanas.
Ja konservatīvā ārstēšana nelīdz, tad iespējams ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās (Tomberlin J.P., Saunders H.D., 1995).
Pie pleca priekšējā izmežģījuma ir svarīgi, lai ķirurgs laikus diagnosticē Hilla- Saksa bojājuma esamību/neesamību, pirms pleca dislokācijas ārstēšanas. Ja Hilla- Saksa defekts ir liels un to neārstē, tad var notikt atkārtots pleca izmežģījums (http://orthopedics.about.com). Ja traumas lielums ir mazāks par 20% no humerālās galvas, tad gandrīz vienmēr papildus ārstēšana nav nepieciešama un pleca izmežģījumu ārstē pēc parastās metodes, tas ir, reponē, veic imobilizāciju, vingrojumi. Svarīgi ir izstrādāt kustības arī citās, blakusesošās locītavās.
Traumas, kas ietver vairāk nekā 40% no humerālās galvas, praktiski vienmēr ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Ja traumas defekts ir 20- 40%, ķirurgam vajadzētu noteikt vai defekts var veicināt locītavas nestabilitāti. Arī šajā gadījumā parasti ir nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās (http://orthopedics.about.com).

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1345513
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register