Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:695865
 
Author:
Evaluation:
Published: 26.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 13 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    4
  Literatūras apskats    5
  Sēdus poza    5
  Cēloņi hroniskām sāpēm muguras muskuļos un locītavās    6
  Ergonomiskās prasības darba vietas iekārtojumam    7
  Pētījuma metode    9
  Pētījuma rezultāti    9
  Rezultātu analīze    16
  Secinājumi    17
  Literatūras saraksts    18
  Pielikums Nr. 1    19
  Pielikums Nr.2    27
Extract

Mūsu ikdiena netiek pavadīta tikai stāvus vai guļus, svarīgu lomu ieņem arī sēdus stāvoklis, jo tieši pareiza sēdus poza ir priekšnoteikums balsta un kustību aparāta slimību novēršanai. Pareiza sēdus poza ir ērta poza, kurā locītavas atrodas dabiskā stāvoklī, t.i., neitrāls ķermeņa stāvoklis.
Sēdus poza
Pareiza sēdus poza
Ja strādājot ķermenis atrodas neitrālā stāvoklī, samazinās stress un muskuļu, cīpslu un skeleta sistēmas sasprindzinājums [3].
Sēdēšanai jāizmanto visa krēsla sēdvirsma, lai mugura būtu atbalstīta pret atzveltni visā tās garumā, tādējādi saglabājot visus mugurkaula fizioloģiskos izliekumus. Kājas stabili novietotas ar pēdām uz grīdas, nevis tālu izstieptas zem galda, aizkabinātas aiz krēsla kājām vai sakrustotas zem sēdekļa. Ceļu locītavas un pēdas atrodas 90 grādu leņķī. Elkoņi atbalstīti uz krēslu roku balstiem. Sēžot uz krēsla, krēsla mala nedrīkst sniegties līdz pašai paceles bedre, lai netiktu nospiesti asinsvadi. Strādājot pie galda, jāsēž tam pēc iespējas tuvu, lai saglabātu pareizu sēdēšanas pozu [2]. Ja ikdienā nestrādā ar datoru, rakstāmgalda darba virsmas augstumam jābūt tādam, lai, noliekot rokas uz galda, elkoņa locītavas veidotu 90 grādu leņķi [3].
Ilgstoši sēžot – vēlams mainīt ķermeņa stāvokli ik pēc 15 minūtēm. Pilnīgi pietiek nedaudz izmainīt muguras un kāju stāvokli [9].

Nepareiza sēdus poza
Galva un kakls ilgstoši noliekti uz leju. Krēslam nav roku balstu, tādēļ elkoņi nav atbalstīti un pieaug sasprindzinājums ķermeņa plecu daļā. Mugura nav atbalstīta pret krēsla atzveltni, kā rezultāta tā ir «sašļukusi» uz priekšu. Sēšana tikai uz vienas sēdekļa puses. Nedrīkst sēdēt arī pārāk tālu no galda malas [2].
Bojājumi skar ķermeņa daļas, tādas kā muskuļi, locītavas, cīpslas, saites un nervus vai asinsrites sistēmu. Neērtas pozas ir pozas, kurās ķermeņa daļas neatrodas dabiskā stāvoklī. Jo tālāk locītava ir no sava dabiskā stāvokļa, jo lielāka muskuļu piepūle ir vajadzīga, lai panāktu līdzīgu spēku, un iestājas muskuļu nogurums. Turklāt, ja ķermeņa daļas neatrodas neitrālā stāvoklī, tad cīpslu, saišu un nervu sasprindzinājums var palielināties. Tas pastiprina traumatisma draudus un, ja vien iespējams, tie jānovērš.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,48 €
Work pack Nr. 1314365
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register