Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:845968
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.11.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 25 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Tuberozās sklerozes klīnika    5
2.  Jauniešu, kas slimo ar tuberozo sklerozi, pedagoģiski psiholoģisks raksturojums    11
3.  Ar tuberozo sklerozi slimojošu jauniešu amata apguves iespējas un īpatnības    14
  Metodiski ieteikumi vecākiem un skolotājiem strādājot ar jauniešiem, kas slimo ar tuberozo sklerozi    20
  Nobeigums    31
  Literatūras saraksts    32
  Pielikumi    33
Extract

Agra jaunība ir laiks, kad notiek krasas pārmaiņas organismā un psihē, kad jaunais cilvēks mēģina apzināties pats sevi, savas rakstura īpašības, spējas un nākotnes iespējas. Nav divu vienādu cilvēku, katram ir savas atšķirīgas rakstura, temperamenta, ārējā izskata īpatnības, spēju attīstības līmenis un talanti. Tomēr, katrs cilvēks grib būt laimīgs, grib justies mīlēts un vēlas atrast savu īsto vietu dzīvē. To nav viegli sasniegt tiem jauniešiem, kam ir kādas smagas slimības vai attīstības traucējumi.
Ja slimība ierobežo dažādas iespējas, ja tā ārēji padara atšķirīgu no citiem, jaunietis jūtas neveikli, viņš jūtas kaut kādā ziņā citāds, nepilnvērtīgs, nemīlēts. Dažas slimības ietekmē ne tikai fizisko veselību un spējas, bet arī atstāj ietekmi uz rakstura veidošanos. Bieži vien slimības izpausmes skar intelektuālās spējas un apgrūtina mācīšanos.
Īpaši uzmanība, sapratne un atbalsts ir vajadzīgi slimiem jauniešiem, kam savu veselības problēmu dēļ rodas mācību grūtības, sarežģījumi savstarpējās attiecībās vai cieš pašapziņa. Agrīnas jaunības vecumā cilvēki īpaši smagi uztver visu, kas attiecas uz ārieni, fiziskajiem dotumiem, spēku, veiklību vai spējām. Šajā vecumā, kad nozīmīgi patikt vienaudžiem, gūt atzinību un ievērību, slimiem jauniešiem ir grūti iekļauties kolektīvā, atrast draugus, apliecināt sevi. Slimi jaunieši bieži vien īpaši sāpīgi uztver to, ka neatbilst kādiem skaistuma etaloniem vai priekšstatiem par sasniegumiem.
Ja slimība ir neārstējama un progresējoša, jaunietim jau savas patstāvīgās dzīves sākumā ir jāapzinās, ka viņam atvēlētais laiks ir ļoti ierobežots un dzīves kvalitāte ar gadiem kļūs sliktāka. Tas var izsaukt gan depresiju, gan agresivitāti un apgrūtināt draudzīgu attiecību veidošanos ar saviem vienaudžiem. Dažkārt slimības izpausmes atgrūž citus cilvēkus, bet dažkārt izsauc negatīvu, necieņas pilnu vai pat agresīvu izturēšanos pret slimo jaunieti. Ne vienmēr ar izpratni izturas arī pedagogi, atbildīgas amatpersonas un speciālisti.
Viena no slimībām, kas ir neārstējama un progresējoša, kas atstāj ietekmi uz ārējo izskatu un spējām, tāpat kā uz rakstura veidošanos un saskarsmi ar citiem cilvēkiem, ir tuberozā skleroze. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register