Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:420892
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.05.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Koksnes ķīmiskās apstrādes tehnoloģijas    4
  Celulozes iegūšana    5
  Celuloze iegūšana no koksnes    5
  Koksnes sagatavošana    5
  Sulfītcelulozes iegūšanas tehnoloģija    6
  Sulfīta atslāņa pārstrāde    7
  Sulfātcelulozes iegūšanas tehnoloģiskais process    8
  Sulfīta un sulfāta metožu salīdzinājums    9
  Citas celulozes iegūšanas metodes    9
  Iegūtās celulozes apstrāde un izmantošana    9
  Izmantotā literatūra    10
Extract

Mūsdienās gandrīz visas papīra šķirnes tiek gatavotas no koka celulozes un koka masas. Lieli koka celulozes daudzumi tiek patērēti kartona ražošanā. Koka celuloze ir pamatizejviela mākslīgo šķiedru ražošanā. Viskozo zīdu gatavo tikai no koka celulozes (1m3 koksnes dod 170...200 kg viskozās celulozes un, attiecīgi, 160...170 kg zīda). Viskozais zīds ir pārāks par naturālo šķiedru ne tikai sadzīvē, bet arī tehnikā. Lielu daļu no izejvielām kordu ražošanai, kurus lieto aviācijas un automobīļu rūpniecībā, veido biskozā šķiedra no koksnes celulozes. Viskozais kords, salīdzinot ar kokvilnas kordu, ir ar lielāku siltumizturību un mehānisko izturību. Automobīļu riepu kalpošanas termiņš palielinās 1,5 reizes. No viskozās šķiedras iegūst arī māksligo vilnu un kažokādu.
Celulozes nitrāti, kuru ieguva no augstvērtīgās koksnes celulozes, izmanto plēvju, laku, plastmasu, kā arī nezdūmu šaujampulvera ražošanā.
Paaugstinātu ekonomisko efektivitāti dod celulozes iegūšanas blakusproduktu utilizācija, piemēram no pēc sulfītmetodes iegūtās celulozes blakusproduktiem iegūst raugu, etilspirtu, liešanas saistvielas, miecvielas, bet no pēc sulfātmetodes iegūtās celulozes – sārmaino lignīnu, kuru izmanto kā kaučuku pastiprinātāju, sveķu iegūšanā.
Cits svarīgs novirziens koksnes ķīmiskajā apstrādē ir hidrolīzes rūpniecība, kura ir uz robežas ar citu zinātni – bioloģiju, jo ir mikrobioloģiskā rūpniecība. Šī rūpniecība ļauj pārstrādāt koksnes atkritumus un arī lauksaimniecības atkritumus. Viens no tādiem produktiem ir etilspirts, kuru izmanto kaučuka sintēzē un citās sintēzēs. Viens no galvenajiem tādiem produktiem ir lopbarības olbaltumvielu raugs. Bez tiem hidrolīzes rūpniecībā iegūst ksilītu (kurš ir pēc enerģētiskās vērtības identisks cukuram 4 kcal/g , bet 2 reizes par to saldāks), furfurolu (izmanto sintētiskās gumijas sintēzē) un citu produktus.
Trešāis svarīgais koksnes ķīmiskās pārstrādes novirziens ir meža ķīmiskā rūpniecība (лесохимическая промышленность)[1]. Pirolīzes rezultātā ir iespējams iegūt metilspirtu, etiķskābi, kokogli, ģenerātoru gāzi, fenilsveķus un citus vētīgus produktus.Liela nozīme ir ekstrakcijas rūpniecībai. Terpentīns, kanofolijs tiek izmantots daudzās un dažādās rūpniecībās, sākot no parfimērijas un laku-krāsu rūpniecības un beizot ar farmāciu u.c. …

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1306931
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register