Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:650219
 
Evaluation:
Published: 27.01.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  Pārtikas piedevas    4
2.  Pārtikas piedevu lietošanas priekšrocības un iespējamais risks    5
3.  Galvenās pārtikas piedevu grupas    7
4.  Modificētā pārtika    9
5.  Uztura bagātinātāji    10
6.  Aptauja par E vielām    12
  SECINĀJUMI    13
  BIBLIOGRĀFIJA    14
  PIELIKUMS    15
Extract

Secinājumi
Izpētot pieejamo materiālu par pārtikas piedevām, uztura bagātinātājiem un ģenētiski modificēto pārtiku secināju, ka mūsdienās pārtika ir pārpildīta ar dažādām vielām, kuras padara produktu skaistāku, garšīgāku, ilgāk uzglabājamu, bet ne vienmēr veselīgāku. Bet no tā mūsdienās neizbēgt, jo attīstās pārtikas ražošana un tās veidi, jaunas tehnoloģijas un ražotājiem izdevīgāki apstākļi lai piesaistītu klientus, piemēram, ar produkta mākslīgi uzlaboto izskatu, jo aptaujājot cilvēkus lielākā grupa atbildēja, ka pievērš uzmanību produkta izskatam. Bieži vien arī cilvēki nav spējīgi pirkt kvalitatīvu produktu bez pārtikas piedevām, jo tas maksā daudz dārgāk, par to varēju pārliecināties pēc aptaujas rezultātiem, kurā vairākums atbildēja, ka iepērkoties pirmais uz ko viņi skatās ir produkta cena. Arī es pati agrāk nepievērsu uzmanību uz iepakojuma rakstītajam produkta sastāvam un E vielām. Šis darbs man lika aizdomāties un uzmanīgāk skatīties, ko veikalā iegādāties un izmantot pārtikā.
Arī par ģenētiski uzlaboto pārtiku ir vērts aizdomāties, jo tomēr uzlabots un pārveidots nav tas pats, kā īsts, dabīgs savā dārzā izaudzēts dārzenis. Ne jau velti daba radīja tādus augļus, dārzeņus, lai cilvēks tos mainītu pēc savām iegribām un pret dabas likumiem. Varbūt arī šī fakta dēļ, ka tas ir pretdabiski, daudzi ir ļoti uzmanīgi un protestē pret modificēto pārtiku un tās lietošanu uzturā. Protams, jeb kurš no mums labāk izvēlēsies īstu, īstos apstākļos un bez iejaukšanās audzētu produktu.
Uztura bagātinātāji ir līdzeklis, lai palīdzētu organismam, ja nepārtrauktās steigas, stresa dēļ ikdienā nesanāk uzņemt visas organismam nepieciešamās vielas un vitamīnus, taču to nepārtrauktu lietošanu tomēr neiesaka kaut vai uz paciņas rakstītais teksts: „Neizmantot uztura bagātinātājus kā pilnvērtīga un sabalansēta uztura aizvietotājus”. Visāda veida vitamīnus var iedzert ziemas periodā, kad organismam īpaši vajadzīga aizsardzība no dažādām uzbrūkošam slimībām un nav pieejami no koka tikko noplūkti augļi vai ogas. Protams, veikalos var visu nopirkt, bet neviens skaidri nevar zināt, cik tas auglis ir dabīgi audzēts vai apstrādāts ar lielu daudzumu ķimikāliju, lai pārvadājot un uzglabājot nesabojātos.
Visi vitamīni, pārtikas piedevas, uzlabotāji ir ķīmija un mēs paši sevi indējam, tomēr kas ir ķīmisks, tas nav dabisks, lai arī par cik nekaitīgu zinātnieki to būtu atzinuši. Jo tālāk attīstās zinātne jo neveselīgāk mēs dzīvojam. Katra ķimikālija, ko ikdienā varbūt pat nepamanām, var ietekmēt mūsu nākamo paaudzi un varbūt pat viņu bērnus.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register