Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:738337
 
Author:
Evaluation:
Published: 24.03.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 24 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    5
1.  Literatūras apskats    6
1.1.  Borāti    6
1.2.  Borātu iedalījums un struktūra    9
1.3.  Borātu nomenklatūra un pieraksts    12
1.4.  Bārija diborāti    13
1.5.  Termogravimetrija    14
1.6.  Rentgendifraktometrijas pamatprincipi    16
2.  Eksperimentālā daļa    18
2.1.  Izmantotie materiāli    18
3.  Rezultāti un to izvērtējums    22
4.  Secinājumi    23
5.  Literatūras saraksts    24
6.  Pielikumi    26
Extract

Jau kopš 15. gadsimta ir pazīstami borātu saturoši minerāli. Vislielākais monopols Eiropā 200 gadus piederēja venēciešiem, bet vēlāk minerālu atradnes tika atklātas arī citās valstīs.
Borāti vairāk pētīti no diviem aspektiem. Viens no tiem ir ķīmiskais, bet otrs – tie ir ieinteresējuši arī minerologus un ģeologus, kuriem zinātniskie aspekti savijas ar praktisku uzdevumu atklāt un apgūt borātu rūdas atrašanās vietas. Borātu pielietojums ir ļoti plašs, tos izmanto gan stikla rūpniecībā, metināšanā, medicīnā. Jaunākos izstrādātos borātus izmanto ugunsaizsargājošu sastāvu un tehnoloģiju izstrādāšanai koksnes materiālu aizsardzībai. Borātu pielietojums kopš to atklāšanas brīža ir tikai pilnveidojies un ar katru jaunāko atklāto borātu to pielietošanas jomas un veidi arvien vairāk attīstās.
Ieguldījumu borātu pētīšanā devuši ne tikai ārzemju speciālisti, bet arī Latvijā zināmi pētnieki. Lielu ieguldījumu borātu izpētē devis Augusts Ķešāns. Viņa vadībā tika atklātas vairākas sintēzes metodes un jauni borātu veidi. Viņš arī ir sarakstījis grāmatas par borātiem, to uzbūvi un iegūšanas metodēm. Viņš ir pievērsis uzmanību arī pH vērtībai borātu sintezēšanā.
Borātus veido ne tikai sārmzemju metāli, bet arī citu grupu metāli. Daudzos literatūras avotos tiek aplūkoti arī saliktie borāti, kuru sastāvā ir sārmu metālu un amonija joni, kā arī saliktie borāti, kuru sastāvā ir divi metāli no sārmzemju metālu grupas. Dabā vispazīstamākais boraks ir boraks, kura sastāvā ir nātrija joni.
Šajā darbā pētu diborātus un to iegūšanu. Kā viens no galvenajiem mērķiem ir savākt un apkopot informāciju par borātiem un izpētīt sārmzemju metālu diborātus Ba 114 un Ba 115.
Šī darba galvenie uzdevumi ir sintezēt abus iepriekšminētos savienojumus, iespēju robežās izpētīt to īpašības, uzņemt rentgendifraktogrammas un ar to palīdzību noteikt vielu sastāvu.

Visplašākā informācija literatūrā ir par kalcija borātiem, taču par bārija borātiem tās ir maz. Iespējams informācijas trūkums saistīts ar to, ka kalcija borātu minerāli ir daudz vairāk izplatīti dabā un tiek arī izmantoti vairāk.
Bārija borātu sintēzi ar veikt gan ūdens šķīdumos, gan arī sāļu kausējumos. Pirmajā gadījumā iegūtie savienojumi bieži ir kristālhidrātu formā, bet otrajā gadījumā iegūst bezūdens borātus, kuru borātjonā var būt neliels ūdens daudzums.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1135430
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register