Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:914334
 
Author:
Evaluation:
Published: 15.05.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 10 units
References: Not used
Extract

Uz biоloģiski aktīvajām vielām attiecināmās minerālvielas ir dabiskas izcelsmes neorganiski elementi, kalpojoši kā dzīvībai svarīgas regulējošās vielas, piemēram, hormonu regulācijai. Tām nav kaloriju.
Atbalsta vitamīnus un to funkcijas un ir koenzīmu (Coenzimen) sastāvdaļa. Cilvēka kaulu veidošanās pilnībā atkarīga no minerālvielām, tādām kā kalcijs, fosfors un magnēzijs. Minerālsāļus uzņem ar pārtiku, parasti sāļu veidā.
Pretēji vitamīni un minerālsāļi nesagrūst pārtiku vārot tāpat kā arī vitamīni, apstrādājot pārtikas produktus viņi zūd. Sekojošie minerālvielas organismam vajadzīgi salīdzinoši lielā daudzumā: kalcijs, fosfors, magnēzijs, tāpat nātrijs, kālijs un hlors.
Sekojošās minerālvielas, kurām tāpat ir svarīga loma, vajadzīgas mazos daudzumos: hroms, fluors, jods, varš, mangāns, molibdens, selēns un cinks. Pirmās no nosauktajām ir salīdzinoši nekaitīgas vielas, bet vajag izvairīties no viņu patērēšanas lielā daudzumā. Tāpat nerekomendē pārliecīgu otrā veida minerālvielu patēriņu.
Kalcijs
Kalcijs organismā izpilda rindu dzīvībai svarīgu uzdevumu, pamatā pazīstams kā kaulu un zobu izejmateriāls, bet tāpat ir neaizstājams kā mīksto audu (muskuļu un orgānu) sastāvdaļa. Svarīgs gremošanai un
muskuļu kontrakcijām, nepieciešams sirdsdarbības regulācijai, asins sarecēšanai kā arī normālai nervu impulsu pārvadīšanai. Katru gadu kaulos nomainās ap 20 % kalcija, pēc 5 gadiem tas pilnībā atjaunojas.
Kalcijs un fosfors atrodas savstarpējā saistībā, barības izmantojamībai to optimāla attiecība pārtikā ir 2 daļas kalcija un l daļa fosfora. Kalcijs ir svarīgs jebkurām vecuma grupām. Bērniem un pusaudžiem tas
vajadzīgs augšanai un attīstībai. Sievietēm, īpaši grūtniecēm un barošanas laikā, nepieciešamas papildus devas. Klimaksa laikā sievietes pakļautas kaulu smadzeņu sabrukumam, tāpēc viņām jāpatērē ik dienas
līdz 1500 mg kalcija. Kustības atvieglina kalcija uzņemšanu. Tā izmantojamību organismā veicina D vitamīns un magnēzijs. Pārāk zems kalcija līmenis muskuļos un asinīs noved pie viņa samazināta daudzuma
kaulos un to stiprības zuduma. Kalcija avoti: piens, siers, citi piena produkti, zaļi lapu dārzeņi, zivju konservi (piemēram, sardīnes).…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,48 €
Work pack Nr. 1164598
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register