Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:656150
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.12.2008.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Ģenētiski modificētie augi iznīcina Zemi
Attīstība dabā balstās uz dzīvo būtņu mijiedarbību, kur katrai sugai ir savs uzdevums, bet pārmaiņas skar visu ekosistēmu kopumā. Tas ir tikai laika jautājums, kurš ķēdes posms būs liktenīgs, lai neatgriezeniskas sekas piemeklētu visu dzīvo uz Zemes. Viens no potenciālajiem iznīcības posmiem ir intensīva ģenētiski modificēto organismu (ĢMO) izplatība. Lauksaimniecības platības ar ģenētiski modificētiem (ĢM) augiem strauji pieaug – 2005. gadā to apjoms bija 90 miljoni hektāru.
Ģenētiski modificēta kukurūza iznīcina kukaiņus
Daudzu augu ģenētiskās modifikācijas mērķis ir panākt to izturību pret dažādiem kaitēkļiem un lielām herbicīdu devām. Pirmais plašāk zināmais pētījums tika veikts 1999. gadā par ĢM kukurūzas ietekmi uz monarhu tauriņa kāpuriem (Danaus plexippus), un tā rezultātus ĢMO aizstāvji, tajā skaitā daudzi zinātnieki, kritizēja un noraidīja kā nepamatotus. Pētījuma autori laboratorijā nebija radījuši kāpuriem lauku vidē pieejamo barības izvēli, neesot ticis ņemts vērā tas, ka kukurūzas putekšņi neizplatoties ārpus kukurūzas lauka u.tml.
Nu zināmi pavisam nesen veikta pētījuma rezultāti, kuri ataino tikpat draudīgu ainu, kādu to rādīja 1999. gada pētījums. No 2005. līdz 2006. gadam zinātnieki no ASV Bioloģijas departamenta (Lajolas Universitātes Čikāgā), Notre Dame Universitātes Bioloģijas zinātņu departamenta, Indianas Universitātes Publisko un Vides lietu fakultātes, Ilinoisas Universitātes Zooloģijas departamenta un Ekoloģijas centra veica apjomīgu un nozīmīgu pētījumu, lai noskaidrotu ĢM kukurūzas blakusproduktu, piemēram, ziedputekšņu un detrīta (sadalījušās augu paliekas), ietekmi uz ūdenī mītošajiem kukaiņiem un ekoloģiju kopumā. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register