Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:919368
 
Author:
Evaluation:
Published: 07.12.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

Atmosfēras piesārņojums.
Bez gāzēm atmosfēra satur arī dažādus piemaisījumus. Lielu ekoloģisku iedarbību uzrāda aerosoli un citi piemaisījumi. Aerosoli ir šķidru vai cietu vielu daļiņas atmosfērā, kurām ir raksturīgs niecīgs nosēšanās ātrums. Aerosoli atmosfērā nokļūst gan no dažādiem dabiskiem avotiem, gan arī cilvēka darbības rezultātā.
Atmosfēras piesārņojumu dala dabiskajā(notiek gan ar gāzēm, gan cietajām daļiņām, lieli gāzu un tvaiku daudzumi atmosfērā nonāk no vulkāniem, geizeriem, ģeotermālajiem un citiem pazemes avotiem) un mākslīgajā piesārņojumā (šobrīd notiek cil­
vēka saimnieciskās darbības rezultātā).
Galvenās vielas, kas piesārņo atmosfēru, ir sēra dioksīds SO2,
oglekļa monoksīds jeb tvana gāze CO, slāpekļa oksīdi, putekļi (aero­
soli).
Sēra dioksīds atmosfērā izdalās no vulkāniem, ka arī sadedzinot akmeņogles. Sēra dioksīds negatīvi ietekmē veselību — kairina bronhus, izraisa augšējo elpošanas ceļu iekaisumu — kataru, kā arī alerģiskas saslimšanas. Tas kaitīgi iedarbojas arī uz augiem — īpaši cieš skujkoki un no zemākajiem augiem — ķērpji.
Oglekļa monoksids jeb tvana gāze CO atmosfērā nonāk gan no dabiskiem (vulkāni, mežu ugunsgrēki, dažu organismu produkts), gan arī no mākslīgiem (oglekli saturoša kurināmā sadedzināšana, transports, rūpniecība) avotiem.
Pēdējā laikā, lai novērstu gaisa piesārņošanu no autotransporta , izmanto īpašus gāzu analizatorus, ar kuriem nosaka CO sastāvu automašīnu izplūdes gāzēs. Jāatceras, ka CO saturs palielinās tajos gadījumos, ja motori nav lietošanas kārtībā un strādā ar dažādiem defektiem. Interesants ir fakts, ka izdalītais CO daudzums viszemākais ir, ja braukšanas ātrums ir ap 60 km/stundā. Tāpēc ir svarīgi pilsētās nodrošināt šo optimālo braukšanas ātrumu, organizēt t. S. Zaļo vilni.
Atmosfēru piesārņo arī slāpekļa oksīdi, no kuriem nozīmīgākie ir slāpekļa monoksīds NO un dioksīds NO2. Tie iedarbojas uz elpošanas orgāniem, izraisa plaušu iekaisumus, kairina acis un gļotādas. NO2 ir stabila dzeltenīgas krāsas gāze, kas stipri pazemina redzamību un piešķir pilsētas gaisam raksturīgu brūnu nokrāsu.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,98 €
Work pack Nr. 1120568
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register