Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:975117
 
Evaluation:
Published: 18.03.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  AtputekļOšanas un putekļuztveršanas metodes, to nozīme gaisa piesārņojuma novēršanā    3
  Secinājumi    10
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    11
Extract

Ļoti aktuāla vides problēma ir gaisa piesārņojums. Piemēram, liešanas procesā rodas minerālu putekļi, paskābināti savienojumi, nepilnīgas sadegšanas produkti un gaistošs organiskais ogleklis. Putekļi ir nozīmīgākā problēma, jo tie rodas visos procesa posmos, dažādos veidos un maisījumos, ar atšķirīgiem neorganisko oksīdu, metālu un metālu oksīdu līmeņiem. Putekļi izdalās metāla kausēšanas, smilšu formēšanas, liešanas un apdares laikā. Visu veidu radušies putekļi var saturēt metālu un metāla oksīdus.
Metāla kausēšanas putekļu līmeņi svārstās no zemākās noteikšanas robežas (noteiktiem krāsainajiem metāliem) līdz vairāk par 10 kg/tonnā. Lielais izmantoto smilšu apjoms, lejot metālu vienreizlietojamās veidnēs, dažādos formēšanas posmos rezultātā rada putekļu emisiju.
Ogļu, kūdras un biomasas sadedzināšanas laikā gandrīz visi emitētie putekļi rodas no kurināmā minerālās daļas. Neliela putekļu daļa var sastāvēt no ļoti mazām daļiņām, kurus veido degšanas laikā radušies gaistošie savienojumi. Arī šķidra kurināmā sadedzināšana ir cieto daļiņu emisijas avots, kaut gan mazākā apjomā kā ogles. Daļiņas, kuru diametrs ir mazāks par 2,5 μm, var radīt vides problēmas, jo šīs daļiņas var suspendētas atrasties atmosfērā dienām vai pat nedēļām. Vides problēmas var radīt arī noturīgo savienojumu ilgstoša aglomerācija zemē vai atšķaidoties un nonākot ūdenstilpēs.
Smago metālu emisijas rada to klātbūtne dabisku sastāvdaļu veidā fosilajā kurināmajā. Lielākā daļa aplūkojamo smago metālu (As, Cd, Cr, Cu, Hg, Pb, Se, Zn) parasti tiek emitēti savienojumu veidā (oksīdi, hlorīdi) kopā ar cietajām daļiņām. Hg ir pazīstams kā pārrobežu piesārņotājs, kas var radīt piesārņojuma problēmas lielos attālumos no emisiju avota. Putekļu emisijas līmenis ir atkarīgs no putekļu sastāvdaļām, piemēram, smagajiem metāliem, dioksīniem un tās masas plūsmas.…

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1157545
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register