Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:142549
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.12.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1. Ģeodēziskie mērījumi, precizitāte, ģeodēziskas mēru vienības.
Mērījumu veidi: 1.) Attālumu vai līniju garuma mērījumi; 2.) Leņķu un virzienu mērījumi; 3.) Paaugstinājumu mērījumi. Precizitātes grupas: augstas precizitātes mērījumi, precīzie mērījumi, tehniskie mērījumi. Ir tiešie un netiešie mērījumi. Mēru vienības: metrs(m) - ceļa garums, ko gaisma noiet vakuumā; grāds(o)- lat. gradus: solis, pakāpiens; gons - metriskais grāds; gradiāns – centigrāls (līnija, loka daļa); radiāns - analītiskais ļeņķa mērs.

2. Zemes veids un izmēri.
Ģeoīds – ķermenis, kura forma vistuvāk atbilst Zemes patiesajam veidam. Ģ. virsma sakrīt ar miera stāvoklī esoša Pasaules okeāna līmeņa virsmu, ko iedomāti turpina ze sauszemes un visos punktos tā ortogonālam smaguma spēkam. Klus okeāns – 0.6m. Ģ ir izopotenciāla virsma, kalpo par augstuma sistēmas atskaites virsmu. Ģ matematiski aproksimē ar elipsoīdu, nosakot refrencelipsoīdu. Elepsoīds vistuvak atbilst Ģ. Zemes E ir saplacinats no poliem un paplašināts uz ekvatoru, starpība ir tikai 21 km, tāpēc ir pieņemts, ka Zemes R=6371km, savukārt Zemes izmēri ir: liela pusass a=6378160m, maza pusass b=6356775m, α=1:298.25
Ģesfēra – koncentriski Zemes slāņi, apvalki, kas atšķīras ar fiz un ķīm. īp-ām. Iekšējas ģ.: iekš. kodols 5120-6370 km, ārējais kodols 2900-5120 km, zemes mantija : apakšējā 950 – 2900km, vīdēā 410 – 950 km, augšējā (10 okeānos)70 – 410 km. Ārējās ģ.: hidrosfera, Marianes dziļvaga - 11022m, atmosfera – 20km.

3.Elipsoīds. ģeoīds.
Ģeoīds – gē (zeme)+ eidos (veids) (gr.) ķermenis, kura forma vistuvāk atbilst Zemes patiesajam veidam. Ģ. virsma sakrīt ar miera stāvoklī esoša Pasaules okeāna līmeņa virsmu, ko iedomāti turpina zem sauszemes. Visos punktos tā ortogonāla smaguma spēkam. Ģ. ir izpotenciāla virsma. Mģ=Mzemes. Ģ kalpo par augstuma sistēmas atskaites virsmu. Ģ matemātiski aproksimē ar elipsoīdu, nosakot zemes referencelipsoīdu. Elipsoīds vistuvāk pēc formas atbilst Ģ. α=(a-b)/a a-ekvator. rādiuss, b - polārais R α– polār. saplakums. Referencelipsoīds – Ģ, uz kuru tiek reducēti ģeod. mērījumu rezultāti

4. Ekvators, meridiāna, paralēle.
Zemes sferoīds – elipsoīds griežas ap mazo asi. Tā ir Zemes ass. Zemei griežoties ap asi, katrs Zemes virsmas punkts apraksta riņķa līniju , kas rodas plaknē, perpendikulārā Zemes asij; šo riņķa līniju sauc par paralēli. Riņķa līnija kas apraksta elipsoīda lielas ass gali E, E1 ir ekvators. Caur mazo Zemes asi vilktas plaknes uz elipsoīda resp. lodes virsmas veido ar abiem poliem norobežotos lokus, kurus sauc par meridiāniem. Zemes elepsoids ir saplasināts no poliem un paplašināts uz ekvatoru. Starpība starp lielo un mazo pusi ir tikai 21 km. R= 6371km.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,98 €
Work pack Nr. 1119972
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register