Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:306122
 
Evaluation:
Published: 02.11.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Annotation    4
  Anotācija    4
  Ievads    5
1.  Teorētiskā daļa    6
1.1.  Luminiscence    6
1.2.  Infrasarkanā spektroskopija    7
1.3.  Rentgenfluorescentā analīze    8
1.4.  Rentgenstaru difraktometrija    10
  Att.4    10
2.  Pētnieciskā daļa    11
2.1.  Sastāva noteikšana    11
2.2.  Sintēze    14
2.3.  Materiāla izpēte    18
3.  Secinājumi    20
  Pielikumi    21
  Pielikums 1.    21
  Pielikums 2.    22
  Pielikums 3.    23
  Pielikums 4.    24
Extract

Pēdējā laikā ir ļoti aktualizējies enerģijas taupīšanas jautājums. Kā viens no iespējamiem risinājumiem ir energoefektīvāku materiālu izmantošana, piemēram, fosforu izmantošana elektrisko norāžu vietā. Luminiscences parādība tiek plaši izmantota dažādās jomās, sākot no vielas uzbūves analīzes līdz pat luminiscentajiem indikatoriem. Mani ieinteresēja redzamās gaismas ierosinātas luminiscences izmantošana enerģijas taupības nolūkos, kas pašreizējā situācijā būtu ļoti aktuāli.
Ja parēķina, cik daudz enerģijas patērē, piemēram, apgaismotās izejas zīmes, kas izvietotas skolās (konkrēti manā skolā ir četras šādas ar 3,7 vatu spuldzītēm darbojošās zīmes), pēc šī brīža elektroenerģijas tarifa (apmēram 0,07 Ls/kWh) sanāk, ka skola tērē nedaudz mazāk par desmit latiem gadā par šo zīmju patērēto elektroenerģiju. Ņemot vērā, ka Latvijā pašlaik ir vairāk nekā 1000 vispārizglītojošo skolu, tad šo norāžu uzturēšanas kopsumma ir diezgan iespaidīga, pat neņemot vērā uzstādīšanas izdevumus. Vai nebūtu izdevīgāk ieviest luminiscentas norādes? Šo pašu principu varētu izmantot jebkurā vietā, kur nepieciešamas šāda veida norādes, piemēram, kinoteātros, lielveikalos utt.
Darba hipotēze ir: ir iespējams efektīvi taupīt līdzekļus, pašiem sintezējot luminiscentu materiālu luminiscentu norāžu izgatavošanas nolūkā.
Mana darba mērķis ir izvēlēties konkrētu tirdzniecībā esošu norādi uz luminiscentu materiālu bāzes un mēģināt noskaidrot tās ķīmisko sastāvu, izpētīt tā luminiscentās īpašības, kā arī mēģināt sintezēt līdzīgu vai labāku šāda veida materiālu.
Darba uzdevumi ir izpētīt pieejamo literatūru par luminiscenci, kā arī veikt eksperimentus mana izvēlētā materiāla sastāva noteikšanai un mēģināt izveidot materiālu ar līdzīgām vai labākām luminiscentām īpašībām.
Darba bāze ir zinātnieku publikācijas par konkrēto tematu, internetā pieejamie raksti, fizikas mācību grāmatas, kā arī K. Šaļimovas grāmata „Pusvadītāju fizika” un J. Eidusa un U. Zirnīša „Atomfizika”.
Darbs sastāv no teorētiskās daļas, kurā būs apkopota informācija no man pieejamās literatūras par darbā izmantotajām metodēm – infrasarkano spektroskopiju, rentgenfluorescento analīzi u.c. - un no pētnieciskās daļas.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1122823
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register