Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:144046
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.05.2009.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Mūsdienās pilsētas kanāla krasti un ūdens virsma tiek intensīvi izmantota. Kanāla krastos ir izveidotas atpūtas vietas – kafejnīcu, atpūtas soliņu un vienkārši skaistu zālāju veidā, kur rīdzinieki un arī pilsētas viesi mēdz atpūsties. Kanāla malā un uz ūdens tiek rīkoti dažādi masveida pasākumi, lai gan cilvēki nemaz nepiedomā kādu postu nodara apstādījumiem. Ļoti labprāt tiek izmantotas laivas un ūdens velosipēdi ūdens pastaigām pa kanālu un aplūkojot skaistos un sakoptos kanāla krastus.
Tomēr mūsdienās kanālam ir vairāk ekoloģiski svarīga nozīme, nekā praktiska! Agrāk kanālam piemita praktiska nozīme, jo pa to pārvadāja būvmateriālus, kā arī cilvēkus laivās, bet mūsdienā kanāls kā jebkura cita ūdens tilpne pilsētā palīdz attīrīt gaisu.
Kokaugu augšanu un attīstību Rīgas apstādījumos nosaka pilsētai raksturīgie ekoloģiskie apstākļi – augsnes, ūdens un gaisa režīms, augsnes un gaisa temperatūra, piesārņošana ar dūmgāzēm un kaitīgajām ķīmiskajām vielām, asfalta segums, kanalizācija un citas inženiertehniskās sistēmas, kas būtiski izmaina apstādījumu augu fizioloģiskās un bioķīmiskās norises, augšanas un attīstības gaitu.
Kokaugu normālu augšanu un attīstību ielu stādījumos it sevišķi traucē nelabvēlīgais mitruma un gaisa režīms augsnē. Šādu režīmu pilsētā rada pastāvīga apdobes augsnes noblīvēšana, asfalta pārklāji un nokrišņu ūdens aiztecēšana pa kanalizācijas tīklu. Tā rezultātā kokaugu saknēm atsevišķos kritiskajos veģetācijas posmos trūkst ūdens un tādejādi tiek aizkavēta fizioloģiski aktīvo sakņu un vasu veidošanās. Noblīvētā augsnē samazinoties tās aerācijai, veidojas nelabvēlīgas gaisa režīms: apdobes augsnes gaisā samazinās skābekļa un palielinās CO2 daudzums un tas savukārt aizkavē fizioloģiski aktīvo sakņu attīstīšanos, kā arī traucē augam uzņemt ūdeni un minerālvielas no augsnes.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register