Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:246259
 
Author:
Evaluation:
Published: 31.08.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  IZMANTOTĀ LITERATŪRA    27
Extract

Tauriņzieži pirmajā gadā pēc to iesēšanas parasti aug lēni, tāpēc daļu no tauriņziežiem, piemēram, āboliņus sēj zem virsaugs. Sējot zem virsauga svarīgi atcerēties, ka lai zālaugs veidotu labu zelmeni virsaugam jādod samazinātas slāpekļa minerālmēslojuma devas normai nevajadzētu būt lielākai par 50 kg ha-1 , ja virsaugam tiek dotas pārāk lielas slāpekļa mēslojuma devas, tad tas var veldrēties un traucēt veiksmīgai pasētā zālāja attīstībai.[3]
Zālaugu mēslošanai parasti izvēlas minerālmēslus, organiskie mēsli jādod priekšaugam vai arī virsaugam vidēji 40 – 60 tonnas uz hektāra.
Ja nepieciešams izvēlēties, kurus zālājus labāk mēslot un visu zālāju mēslošanai minerālmēslu un organisko mēslu nepietiek, tad priekšroka būtu jādod tauriņziežu mēslošanai, jo tauriņzieži dod augstākas ražas nekā stiebrzāles, kā arī atstāj bagātīgu organisko mēslojumu, kas labvēlīgi ietekmēs pēcaugu ražību un kopējo barības ieguvi augu rotācijā. Tauriņziežu stiebrzāļu mistri jāmēslo tā, lai nodrošinātu optimālu tauriņziežu attīstību. [9]
Uz tauriņziežu saknēm ir gumiņbaktērijas, kuras piesaista atmosfēras slāpekli, tāpēc slāpekļa mēslojums jādod ļoti nelielā daudzumā, vai arī tauriņziežiem, kuri sēti tīrsējā, piemēram, lucernai to var nedot nemaz, jo daudzos gadījumos ražas pieaugumu arī dodot slāpekļa mēslojumu tīrsējā sētiem tauriņziežiem, bet tā lietošanas efektivitāte ir ievērojami mazāka, un tāpēc apstākļos, kad slāpekļa minerālmēsli ir ierobežotos daudzumos, tauriņziežu sējumos to lietošana bieži neattaisnojas.
Fosfors, kālijs, kalcijs un citi mēslošanas līdzekļi tauriņziežiem uzlabo slāpekļa bilanci. Dodot tauriņziežiem 100 kg fosfora un kālija, iespējams iegūt papildus aptuveni 100 – 120 kg slāpekļa no atmosfēras. Zālaugi salīdzinoši labāk nekā citi laukaugi izmanto mēslošanas līdzekļos esošās barības vielas.[9]…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,48 €
Work pack Nr. 1342966
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register