Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:253968
 
Evaluation:
Published: 30.09.2013.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 3 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Zinātnisko eksperimentu mērķi un rezultāti    2
2.  Alternatīvās metodes    4
2.1.  Datorsistēmas    5
2.2.  Molekulārmetodes    5
2.3.  Šūnu kultūras    5
2.4.  Cilvēku audi    6
2.5.  Pētījumi ar brīvprātīgajiem    6
2.6.  Populāciju pētījumi    7
  Noslēgums un secinājumi    8
  Izmantotā literatūra    9
Extract

Noslēgums un secinājumi
Pēc visa iepriekš minētā, manī rodas necieņa un nicinājums pret zinātni un eksperimentiem, kuros vēl joprojām tiek izmantoti dzīvnieki kā “izmēģinājuma trusīši”, lai sasniegtu panākumus un atziņu no sabiedrības, jo pastāvot dažādām alternatīvajām metodēm pētījumu veikšanai un ārstēšanai, kā es uzzināju, ir daudz efektīvākas, dažreiz pat lētākas un cilvēcīgākas, ir iespēja saglabāt ļoti daudzām radībām dzīvību, kuri spēj just, ciest, pārdzīvot fiziskas sāpes, gan morālus pārdzīvojumus, bailes, spēja raudāt bez asarām un cilvēku spēja būt iecietīgiem pret viņiem, padarot šo pasauli labāku, un pieņemt dzīvniekus kā blakus pastāvošus subjektus, kuriem arī tāpat kā cilvēkiem ir tiesības uz normālu, pilvērtīgu dzīvi, dabiski piedzimstot un arī nomirstot.
Ir pamats uzskatīt, ka pētījumi un eksperimenti ar dzīvniekiem dod dažādus rezultātus, kas ir kļūdaini, jo dzīvnieki un cilvēki ir atšķirīgas būtnes. Tāpēc nav nozīmes likt ciest dzīvniekiem cilvēku labā, ja tas nedod sekmīgus un salīdzināmus rezultātus, jo produkti, kuri negatīvi ietekmē dzīvniekus vai tos nogalina, tāpat atrodas patērētāju rīcībā.
Manuprāt vajadzētu atcelt likumu, kas atļauj izmantot dzīvniekus zinātniskos nolūkos, jo mēs dzīvojam 21. gadsimtā, un tik primitīvi izrīkoties ar dzīvniekiem, man un daudziem citiem cilvēkiem ir nepieņemami. Zinātne ir radusies un attīstījusies, pamatojoties uz cilvēku zināšanām un atklājumiem, tāpēc būtu ētiski izmantot tās zinātniskās metodes, kuras ir radušās attīstības ceļā.
Tāpēc ieteikums ir vienmēr pārliecināties, vai uz produkta, ko vēlas iegādāties ir zaķīša emblēma vai uzraksts ‘’Not tested on animals"( nav pārbaudīts uz dzīvniekiem) vai "Animal-friendly"(dzīvniekiem draudzīgs).
Un ja tomēr ir cilvēki, kuri šos eksperimentus ar dzīvniekiem neuzskata par nežēlīgu un necilvēcisku, un tāpat kā filozofs Dekarts, kurš uzskatīja, ka nav pierādījumu, ka dzīvnieki spēj just sāpes un ciešanas, lai gan arī bez jebkādas teorijas, praksē tas ir pierādījies, tad nākamreiz, kad acīs nokļūs kāda ķīmiska kodīga viela, es liktu padomāt, kā tu pats justos, ja tava ikdiena, šaurā būrī ieslodzītam, būtu – nekad neredzēt sauli, neizjust zemi zem kājām un allaž gaidīt nākamo, iespējams, nāvējošo produktu testu.



Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register