Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:795454
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.02.2007.
Language: Latvian
Level: Elementary school
Literature: 12 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Miegs    4
3.  Miega stāvokļi    5
4.  Miega saslimšanas    7
5.  Sapņu anatomija    11
6.  kad miega par maz    12
7.  Labāk izgulēties nekā novecot    15
8.  Vīna vietā glāze piena    16
9.  Jāaturas no šokolādes    17
10.  Uzlabosim miegu    18
11.  Miegs-atmiņas stiprinātājs    21
12.  Miegs asina prātu    22
13.  Ciešāks miegs – stiprāka imūnsistēma    23
14.  Secinājumi    24
15.  Izmantoto uzziņas avotu saraksts    25
Extract

Šo tematu izvēlējāmies, jo tas ar katru gadu kļūst arvien populārāks. Šajā darbā ir aprakstītas nepietiekama miega radītās veselības problēmas. Šī darba mērķis bija noskaidrot vai mūsdienās jaunieši pietiekami ilgi guļ, kādas var būt sekas no pārāk īsa vai pārāk gara miega, un kādā mērā jaunieši ir izglītoti par atsevišķām miega anomālijām. Šo mērķi centīsimies izpildīt ar aptaujas un teorijas palīdzību. Visvairāk darbā apskatītas ir problēmas, kuras rodas no pārāk īsa miega, tiek arī apskatītas iespējas kā novērst dažas no šīm problēmām, kā arī ir apskatīta, kāda ir miegam vispiemērotākā vide. Mūsu izvirzītā hipotēze ir: Lielākajai daļai jauniešu mūsdienās ir pārāk īss miegs.
Miegs ir stāvoklis, kuru cilvēks iepazīst jau ar pirmajām dzīves stundām. Tā saldmi apdzied šūpuļdziesmās, klāsta pasakās un teikās, izguļ ik nakti. Miegā cilvēks pavada ne mazāk par trešo daļu savas dzīves! Tad – kas tas miegs galu galā tāds ir, ka mēs ar to tik ļoti noņemamies?
Miega un sapņu būtība filozofus un psihologus nodarbina gadsimtiem ilgi. Atkarībā no sava pasaules uzskata zinātnieki miegu skaidroja vai nu kā mistisku stāvokli, vai arī kā specifisku smadzeņu darbību. Senie indieši jau tūkstoš gadu pirms Kristus nosauca trīs eksistences veidus: nomodu, dziļu miegu un miegu ar sapņu redzējumiem. Aristotelis savukārt miegu uzskatīja par stāvokli „starp dzīvi un nedzīvi”. Vēl citi gudrie pētīja miegu kā vienu no svarīgākajiem jautājumiem cilvēka augstākās nervu darbības izzināšanā.
Tātad pētnieki saprot miegu divējādi: kā dabīgu fizioloģisku procesu un kā dziļu zemapziņas darbību. Viņi vērtē atsevišķi miegu kā atjaunošanās procesu un sapņus kā kādu tēlu atainošanu miegā.
Miegu kā parādību pētī par somnoloģiju saukta zinātnes nozare. Tās aizsākumi sniedzas jau 19. gadsimtā, taču nopietna iedziļināšanās kļuva iespējama vien pagājušā gadsimta vidū, kad tika radīta attiecīga aparatūra gulētāja stāvokļa poligrāfiskai reģistrācijai. Tā ļāva ne tikai noteikt daudzos redzamos un neredzamos procesus, kas miega laikā notiek ar cilvēku, bet arī noveda pie negaidīta atklājuma.
Izrādās miegs nav viendabīgs, tas sastāv no vairākiem funkcionāliem stāvokļiem, kuri mijās stingrā secībā. Amerikāņu fiziologs N.Kleitmans atklāja cilvēka dzīves pusotras stundas garu bioloģisko ritmu, kurš dienā nosaka miegainības un možuma, izsalkuma un izslāpuma miju, bet naktī – maiņas starp parasto, bezsapņu miegu un paradoksālo miegu ar sapņu redzēšanu. Tikai noteikts, ka pusotras stundas tecējumā notiek periodiska dažādu miega stadiju nomaiņa, kas veido vienu ciklu. Sājā ciklā ietilpst četras lēna miega stadijas, kurām raksturīga pakāpeniska dziļuma pieaugšana, un viena stadija gluži cita rakstura ”ātrā miega”.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register