Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
7,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:834258
 
Author:
Evaluation:
Published: 02.07.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Zālāji (pļavas, ganības) ir ļoti nozīmīga Latvijas ainavas sastāvdaļa. Lauksaimniecībā izmantojamām zemēm zālāji un pļavas aizņem apmēram 0,8 ha jeb 31,4 %. Latvijā kopumā ir apmēram 15 000 ha starptautiski vai nacionāli īpaši nozīmīgu pļavu biotopu. Latvijas pļavās un ganībās aug vairāk nekā 520 ziedaugu un paparžaugu sugu, 1/3 no Latvijas floras, kā arī pa retam sastopamas citiem biotopiem raksturīgas sugas. Latvijas zālājos aug apmēram 128 sugas, kas ir ierakstītas Sarkanajā grāmatā.
Pļavas un ganības ir ļoti nozīmīgas kā aizsargājamo un reto augu biotopi. Ļoti vērtīgi ir tieši ir dabiskie zālāji, tie ir bioloģiski daudzveidīgāki nekā citi zālāji. Latvijas dabiskie zālāji tiek klasificēti kā mēreni mitras un mitras pļavas un ganības; stepes, sausi kalcifīli zālāji; smiltāji, smiltāju pļavas, klinšu veģetācija; virsāji un nabadzīgas ganības; jūrmalas pļavas; zāļu purvi ( un slapjas pļavas), niedrāji un augsto grīšļu sabiedrības. 520 ziedaugu un paparžaugu sugu sastopamas Latvijas pļavās un ganībās. Kā arī sastopamas citiem biotopiem raksturīgas sugas. Būtiska bioloģiskās daudzveidības sastāvdaļa ir biotopu daudzveidība. Zālājiem ir būtiska loma Latvijas biotopu klāstā. Lielākoties zālāju ekosistēmas veido daudzgadīgi lakstaugi. Dabiskie zālāji ir visvērtīgākie, lai saglabātu bioloģisko daudzveidību, šajos zālājos ir sastopams apmēram 100 Latvijas retas sugas. Dabiskos zālājos ir lielāka sugu daudzveidība, 40 -50 sugas uz 10 m2, kultivētajā 1-20 sugas uz 10 m2 . Zālāja struktūrā ir vairāki stāvi ( 3- 4) kultivētajā zālājā tie ir tikai 1-2 sugām, kā arī dažas sugas izteikti dominē. Dabiskie zālāji tiek tradicionāli apsaimniekoti, bet kultivētie zālājus intensīvi apsaimnieko. Dabiskā zālāja vecums ir no (10) 15- 20 gadiem, turpretī kultivētā zālāj vecums ir tikai līdz 10 gadiem.
Ja zālāji netiek apsaimniekoti samazinās sugu daudzveidība, mainās mikroklimats, intensitāte, mitruma režīms, kā arī samazinās ainaviskā vērtība. Dabiskie zālāju - aizņem 1 % no Latvijas teritorijas – eksistence ir apdraudēta. Zālāju platība samazinās, jo to ietekmē zemes lietojumveids.…

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register