Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:842281
 
Evaluation:
Published: 05.01.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads   
  Izlases metode   
  Izlases metodes būtība   
  Izlases novērošana   
  Izlases novērošanas kļūdas   
  Izlases pamats   
  Izlsašu veidi   
  Vienkārša gadījumizlase jeb īsti nejaušā izlase   
  Mehāniskā izlase   
  Stratificētā jeb tipoloģiskā izlase   
  Sērijvieda jeb ligzdveida izlase   
  Daudzpakāpju izlase   
  Daudzfāzu izlase   
  Kopsavilkums   
Extract

Kopsavilkums
Izlases metode ir pētīšanas metode, ar kuru, novērojot daļu no pētāmā objekta vienībām, iespējams iegūt reprezentatīvus pētāmo objektu raksturojošus rādītājus. Izlases metodes matemātiskais pamats ir varbūtību teorija. Veidojot izlases kopu tiek ievērots nejaušās jeb vienādiespēju princips.
Izlases metodes matemātisko pamatu veido varbūtību teorija. Tas cieši saistīts ar lielā skaita likumu un tā darbības dažādiem aspektiem. Izlases metodi lieto visos statistiskās pētīšanas posmos, bet visvairāk novērošanā. Tāpēc arī svarīgākos izlases metodes teorijas un organizācijas jautājumus- izlases pētījumā iekļaujamo vienību skaita apreiķināšanu un atlases paņēmienu izvēli, izlases veidā iegūto datu ticamības robežu noteikšanu un vispārināšanas iespējas- parasti apskata saistīti ar izlases novērošanu.
Izlases novērošana ir ekonomiski izdevīgāka un lētāka nekā pilnā novērošana, jo prasa mazāku darba un līdzekļu patēriņu. Tā pat kā ražošanā izgatavotajiem priekšmetiem ir sava pašizmaksa, varētu runāt arī par statistisko datu pašizmaksu un tās pazemināšanu.
Izlases metode būtiski paplašina un padziļina statistiskās pētīšanas iespējas. Izlases metodi var efektīvi lietot statistiskajos aprēķinos, kad ir grūti vai praktiski neiespējami vākt informāciju par sarežģīta procesa katru gadījumu vai plaša un salikta kopuma katru vienību.
Izlases novērošanas priekšrocība ir tā, ka izlases dati reģistrācijas ziņā dažreiz ir precīzāki nekā pilnās novērosanas dati. Nelielais izlasē ietverto vienību skaits ļauj novērošanu veikt rūpīgāk. Izlases novērošana ir mazāk darbietilpīga, tāpēc iespējams izraudzīties atbilstošākus un kvalificētākus cilvēkus, kā arī iespējams šos cilvēkus labāk apmācīt un kontrolēt. Ja kopuma pilnīga novērošana nav iespējama, vienīgais veids, kā iegūt nepieciešamo statistisko informāciju, ir izlases novērošana. Šāds stāvoklis rodas galvenokārt divos gadījumos:
1) Statistiskais kopums ir ļoti liels vai bezgalīgs;
2) Novērošanas procesā kopuma vienības tiek bojātas vai iznīcinātas, piemēram, nosakot spuldžu degšanas ilgumu, audumu stiprumu utt.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register