Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:949105
 
Author:
Evaluation:
Published: 27.05.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Izlases metodes pamatnostādnes    4
3.  Ģenerālkopas vienību izlases veidi    7
  a.Īsti nejaušā izlase jeb vienkāršā gadījumizlase    7
  b.Mehāniskā izlase    9
  c.Stratificēta jeb tipoloģiskā izlase    9
  d.Sērijveida jeb klasteru izlase    10
  e.Daudzpakāpju izlase    10
  f.Daudzfāzu izlase    11
  g.Mazā izlase    11
4.  Nepieciešama izlases apjoma lieluma aprēķināšana    12
5.  Izlases īpatnību attiecināšanas uz ģenerālo kopu veidi    12
6.  Izlases kļūdas    13
7.  Izlases novērošanas priekšrocības, trūkumi un problēmas    13
8.  Kārtība, kādā veic pētījumus ar izlases metodi    14
9.  Secinājumi    15
10.  Izmantotās literatūras saraksts    16
Extract

Pētījumos ne vienmēr mūsu rīcībā ir pilnīgas novērošanas dati, jo statistiski novērojamie objekti parasti ir ļoti lieli (veicot tautas skaitīšanu valstī). Dažu statistikas objektu pilnīga novērošana vispār nav iespējama. Piemēram, veicot produkta kvalitātes kontroli, ja pārbaude saistīta ar novērojamo objektu iznicināšanu vai sadalīšanu (nosakot augļu cukuru līmeni, apavu nēsāšanas noteikšana, audumu stipruma noteikšana utt.)
Ja pilnīgas novērošanas datu mums nav, tad labākā metode, kuru mēs varam izmantot, ir izlases metode, jo, izmantojot nepilnīgus datus, tikai šai metodei ir statistiski matemātisks pamatojums attiecināt esošos datus uz visu kopu.
Par izlases novērošanas priekšrocībām var minēt šis metodes ekonomiskumu, ātrumu, elastīgumu un iespēju saņemt augstākas kvalitātes informāciju. Izlases metodi plaši pielieto tad, kad saņemt informāciju par katru kopas elementu nav iespējams vai arī pārāk dārgi. Apsekojot tikai objektu daļu ir vairāk iespēju pievērst uzmanību organizatoriskiem jautājumiem, tai skaitā, procedūru kvalitātes kontrolei.
Šī referāta mērķis – izpētīt esošus izlašu veidus, izzināt, kas ir izlases metode un kas ir izlases novērošana, kādi ir robežkļūdu, standartkļūdu un vidējā intervāla aprēķini, kā arī izvērtēt izlases metodes priekšrocības, trūkumus un problēmas.

Izlases metode – tas ir statistiskā pētījuma metode, kurā pētāmas kopas vienojošie rādītāji tiek noteikti pēc tās atsevišķās daļas uz izlases novērošanas noteikumu pamata. Izmantojot izlases metodi, parasti izpēta visas pētāmas kopas nelielā daļa.
Izlases metodes būtība - izmantojot novērojamo vienību minimālo skaitu izpētes veikšana notiek īsākos termiņos un ar minimālu darba un līdzekļu tēriņu. Tas paaugstina statistisko datu operativitāti, samazina reģistrācijas kļūdas.
Izlases novērošana ir viens no statistiskās novērošanas veidiem, kurā ar speciālo paņēmienu palīdzību tiek atlasīta un izpētīta objektu daļa (parasti, 5-10%, retāk 15-20%), un rezultāti tiek attiecināti uz visu kopu. Kopa, kurās robežās notiek izlase, sauc par ģenerālo kopu; atlasīto kopu sauc par izlases kopu vai izlasi. Izlases novērošana ir viens no mūsdienīgākajiem statistiskās novērošanas veidiem.
Izlases novērošanas mērķis – pēc atlasīto vienību daļas raksturot ģenerālo kopu. Lai atlasīta daļa būtu reprezentatīva (t.i. raksturoja visu vienību kopu), izlases novērošanai jābūt speciāli organizētai. Tātad, atšķirībā no ģenerālkopas, kas raksturo visu izpētāmo vienību kopu, izlases kopa raksturo to ģenerālkopas vienību daļu, kura ir tiešās novērošanas objekts. …

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register