Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:759884
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.03.2010.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Kopš Lielbritānijas nostiprināšanās Atlantijas okeāna piekrastē 15.-16.gs. un milzīgo koloniālo īpašumu iegūšanas tās ekonomiskie sakari ir nemitīgi paplašinājušies. Lielbritānija, izmantojot koloniju iespējas, ieveda izejvielas, kurināmo, lauksaimniecības produkciju, bet izveda savus rūpniecības ražojumus. Mūsdienās importa struktūrā dominē izejvielas, bet eksportā – gatavā produkcija. Lielbritānija izved 1/3 no saviem ražojumiem.
Nozīmīgākie ārējie tirdzniecības partneri Lielbritānijai ir Britu Nāciju Sadraudzības un Eiropas Savienības valstis. Sabrūkot Lielbritānijas koloniālajai sistēmai, tā 1931. gadā izveidoja Britu Nāciju Sadraudzību – savienību, kurā līdzās metropolei ietilpst vēl 28 bijušās kolonijas un domīnijas. Tās saista jau sen izveidojušies ekonomiskie un citi sakari. Lielbritānija iestājās ES 1973. gadā.

Itālija
Neraugoties uz seno un spožo vēsturi, Itālija ir samērā jauna valsts. Apvienojoties atsevišķām valstiņām, apgabaliem un provincēm, tā tikai 1871, gadā kļuva par vienotu valsti.
Tās unikālais ģeogrāfiskais stāvoklis – atrašanās Vidusjūras centrā – noteicis valsts politiskās un ekonomiskās attīstības gaitu. Itālija robežojas ar Šveici, Austriju, Franciju, Slovēniju un divām anklāva pundurvalstīm – Vatikānu un Sanmarīno.
1/3 no Itālijas teritorijas aizņem kontinentālā ziemeļu daļa, ko no Eiropas norobežo Alpu kalnu loks, pārējā teritorijā ietilpst tālu uz dienvidiem Vidusjūrā izvirzītā Apenīnu pussala, Sicīlijas, Sardīnijas un daudzas mazākas salas Tirēnu, Jonijas un Adrijas jūrā.
Dabas apstākļu daudzveidību un kontrastainību rada Itālijas teritorijas izstiepums ziemeļu-dienvidu virzienā un saposmotais reljefs.
4/5 valsts teritorijas aizņem kalni: ziemeļos tie ir Eiropā augstākie un varenākie – Alpu kalni, cauri visai Apenīnu pussalai stiepjas ģeoloģiskā ziņā pasaulē jaunākā – Apenīnu kalnu sistēma, kas ir seismiski aktīva teritorija. Padānas un šaurās piekrastes zemieņu joslas veido tikai 1/5 Itālijas teritorijas.
Kalnu „barjeras”, Vidusjūras un tuvīnās Āfrikas ietekme rada Itālijas klimatisko daudzveidību. Atlantijas okeāna gaisa masu kustību kavē Apenīnu kalni, tādēļ pussalas austrumu daļā ir salīdzinoši vissausākie Itālijas apgabali (Bazilikata). Tipisks Vidusjūras subtropu klimats ir Apenīnu pussalā un salās, bet ziemeļu daļā – Padānas līdzenumā – ziemas ir bargākas, nereti krīt sniegs un temperatūra noslīd līdz pat -10 C.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1113510
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register