Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
0,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:984377
 
Evaluation:
Published: 15.06.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

3.2.2202.gada 1.oktobrī pieņemtais ūdens apsaimniekošanas likums nosaka, ka ūdens resursu apsaimniekošanu Latvijā realizē 4 upju baseinu apgabalos – Daugavas, Ventas, Lielupes un Gaujas (ietilpst arī Salaca) upju baseinu apgabalos. Upju baseinu apgabalu sīkākā saimniekošanas vienība ir ūdensobjekts, kas ir pēc vides apstākļiem vienādi, bioloģiskajām īpašībām un kvalitātes viendabīgi ūdeņi. Lai varētu veikt ūdeņu dalījumu ūdensobjektos, katrai Es dalībvalstij pēc direktīvā noteiktas metodikas un atbilstoši valsts dabas un klimatiskajiem apstākļiem vispirms jāizstrādā ūdeņu tipoloģija. Latvijā ir izdalīti 6 upju tipi, 10 ezeru tipi, 1pārejas ūdeņu tips un 4piekrastesūdeņu tipi. Latvijā kopumā ir izdalīti 176 upju, 250 ezeru, 3ārejas ūdeņu, 6 piekrastes un 23 pazemes ūdeņu ūdensobjekti, kā arī 34 stipri pārveidoti ūdensobjekti. Par stipri pārveidotiem sauc tādus virszemes ūdensobjektus, kuru hidroloģiskās vai morfoloģiskās īpašības cilvēka darbības rezultātā ir būtiski mainījušās.
3.3. Kopš Ūdeņu struktūrdirektīvas pieņemšanas- ir izdalīti upju baseinu apgabali, ir izstrādāta tipoloģija, ir noteikts kādi ir konkrētajām ūdeņu kategorijām atbilstošo ūdeņu stāvoklis cilvēka darbības neskartos apstākļos, t.i., ir noteikti references apstākļi, kas atbilst augstai ekoloģiskai kvalitātei, ir izdalīti ūdensobjekti, ir veikts sākotnējais antropogēno slodžu izvērtējums un vēl daudz kas cits. 2008.gada decembrī sabiedriskai apspriešanai tika atdotas visu 4 upju baseinu apgabalu apsaimniekošanas plānu sākotnējās redakcijas.
2010.gada 22. martā publicēts ziņojums „Upju baseinu apsaimniekošanas plāni un pasākumu programmas” (http://cdr.eionet.europa.eu/lv/eu/wfdart13). Tāpat paredzēta konsultatīvo padomju sastāva pārvēlēšana.
2012.gadā paredzēts nodot Progresa ziņojumu; 2013.gadā- ŪSD 5.panta ziņojums par antropogēno slodžu un ietekmju izvērtējumu un ekonomisko analīzi; 2015.gadā visos ES dalībvalstu Ūdensobjektos jāsasniedz augsts vai labs ūdeņu stāvoklis.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −2,48 €
Work pack Nr. 1316010
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register