Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:202258
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Used
Extract

Informācijas detalizētas apstrādes modelis, ko piedāvā Ričards Petijs un Džons Kacioppo (Richard Petty, John Cacioppo, 1986), piedāvā divus ceļus pa kuriem notiek informācijas apstrāde – centrālais un perifērais ceļš. Šis salīdzinoši jaunais modelis skaidro, kā pārliecinošās ziņas darbojas, lai izmanītu uztvērēja attieksmi vēlamajā virzienā. Gan centrālais gan perifērais informācijas apstrādes ceļi ir efektīvi pārliecināšanas veidi, bet katram ir atšķirīgas stratēģijas un darbības pamatprincipi.
Informācijas apstrāde pa centrālo ceļu un saistīta ar rezultātiem, ko sniedz rūpīga pārdomāšana un apsvēršana, balstoties uz patiesajām īpašībām ko produkts sniedz. Tas ir lēnāks, pārdomātāks process ar augstu iesaisti, kur tiek izmantota sistemātiska spriestspēja. Kad persona izmanto centrālo informācijas apstrādes ceļu, var droši apgalvot, ka kāda noteikta tēma šai personai ir svarīga. Petijs apgalvoja, cilvēki veic labāk pamatotus spriedumus balstītus uz pieejamo informāciju [4, 73]. Lai gan cilvēki izmanto lielu piepūli, lai apstrādātu kādu noteiktu informāciju, šis laiks tiek izniekots, ja cilvēkiem nav nepieviešamās motivācijas apstrādāt informāciju. Motivācija dažādiem cilvēkiem var izpausties atšķirīgi. Galvenie faktori informācijas apstrādei pa centrālo ceļu ir uztvērēja saistība ar konkrēto tēmu t.i. šī tēma uztvērējam ir būtiska un svarīga. Šī atziņa varētu atbildēt uz jautājumu, kāpēc lai mērķauditorija pievērstu uzmanību konkrētai ziņai.
Otrs veids, kā cilvēki apstrādā informāciju pēc autoru domām ir caur perifēro informācijas apstrādes ceļu. Šis veids neprasa lielu piepūli un augstu iesaisti.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register