Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:431447
 
Evaluation:
Published: 27.11.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 16 units
References: Not used
Time period viewed: 20th century (1900 A.D. to 1999 A.D.
2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Tirgzinības iekšējās vides analīze    4
1.1.  Uzņēmuma apraksts    4
1.2.  Preces apraksts    5
1.3.  Uzņēmuma mērķu un stratēģijas formulēšana    6
2.  Tirgzinības ārējās vides analīze    7
2.1.  Tieši ietekmējošā ārējā vide    7
2.1.1.  Piegādātāji    7
2.1.2.  Starpnieki    7
2.1.3.  Pircēji    8
2.1.5.  Sabiedriskās organizācijas un prese    11
2.2.  Netieši ietekmējošā ārējā vide    12
2.2.1.  Demogrāfija    12
2.2.2.  Ekonomiskais stāvoklis    13
2.2.3.  Valsts politika    15
2.2.4.  Sociālie faktori    16
2.2.5.  Kultūras faktori    18
2.2.6.  Zinātniski tehniskie faktori    19
3.  SWOT analīze    20
3.1.  Stiprās puses    20
3.2.  Vājās puses    21
3.3.  Iespējas    21
3.4.  Draudi    21
  Secinājumi un priekšlikumi    22
  Bibliogrāfiskais saraksts    23
Extract

Ievads
Latvijas ekonomiskā izaugsme, iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanās un citas pozitīvās pārmaiņas rada labvēlīgus apstākļus uzņēmējdarbības attīstībai. Tā kā patreizējā valsts politika ir labvēlīga mazo un vidējo uzņēmumu attīstībai, Latvijas tirgus kļūst pievilcīgas arī ārvalstu investoriem.
SIA “S”, kas darbojas Latvijas tirgū jau vairākus gadus, viens no darbības virzieniem ir tirdzniecība. Uzņēmuma veikalā tiek realizēti šūtie apģērbi, kas ražoti uzņēmumam piederošajā fabrikā. Diemžēl pēdējā laikā pārdošanas rezultāti nav apmierinoši.
Latvijas apģērbu tirgus ir diezgan piesātināts. Nesen tajā parādījušies vairāki nozīmīgi konkurenti. Šādos tirgus apstākļos, kad tirgotāju skaits ir ievērojams, tiek paātrināts preces nolietošanās periods. Tad straujāk veidojas jaunas preces, kas aizvieto vecās. Ieguvēji ir tie ražotāji, kas seko līdzi tirgus norisēm, visātrāk reaģē uz tām un pieņem pareizākos lēmumus, varbūt arī nedaudz riskē. Risks parasti atmaksājas, jo patērētājiem patīk jauninājumi – tie pat maina viņu vēlmes, liekot aizmirst par vecajām precēm.
Monopolistiskās konkurences apstākļos mainās arī firmu izdzīvošanas kritēriji. Te lielāka nozīme pircēju īpašu vajadzību apmierināšanai (piedāvājot kaut ko unikālu), nevis, piemēram, resursu taupībai vai racionālai izmantošanai.
Viens no veiksmīgas uzņēmējdarbības priekšnoteikumiem ir pareizi izstrādāta mārketinga stratēģija. Arī SIA “S” darbībā pienācis brīdis, kad jāizšķiras par to, vai atstāt tirgu, vai izstrādāt jaunu darbības stratēģiju, lai atrisinātu esošās problēmas. Lai pieņemtu lēmumu, vispirms nepieciešama informācija par savām un konkurentu precēm un to realizāciju. Šajā darbā tā izmantota, nosakot uzņēmumu konkurētspēju un tirgus pozīciju. Te sakopoti arī fakti par firmas darbību ietekmējošo iekšējo un ārējo vidi. Segmentējot patērētāju tirgu, noteikts uzņēmuma mērķtirgus. Nobeigumā, ņemot vērā savākto informāciju, analizētas firmas stiprās un vājās puses, apzinātas tās iespējas un potenciālie draudi.

1. TIRGZINĪBAS IEKŠĒJĀS VIDES ANALĪZE
1.1. Uzņēmuma apraksts
SIA “S” Latvijas tirgū darbojas jau astoņus gadus. Firmas pamatdarbība saistīta ar sieviešu apģērbu ražošanu – ārvalstu piegādātāju pasūtījumu izpildi. Apģērbi tiek šūti gan firmai piederošajā fabrikā, gan arī citās firmās, ar kurām ir noslēgti līgumi. Materiālu piegādi un ražošanu atbilstoši saņemtajiem paraugiem koordinē tehnologi. Arī gatavās produkcijas kvalitātes atbilstību pasūtītāja prasībām kontrolē tehnologs, kas strādā ar konkrēto ārzemju pasūtītāju. Ražošanas vadītāja plāno izstrādājumu izgatavošanu atbilstoši šūšanas fabriku tehniskajām iespējām, tā, lai tiktu ievēroti piegādes termiņi.
Uzņēmuma otrs darbības virziens ir saistīts ar tirdzniecību vietējā tirgū, kas arī tiks šajā darbā pētīts. SIA “S” pieder veikals, kurā tirgo sieviešu apavus, trikotāžu, kā arī firmai piederošajā šūšanas fabrikā ražotos sieviešu apģērbus.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register