Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:103743
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.03.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Uzņēmuma finansiālā stāvokļa analīzes teorētiskie aspekti    2
1.1.  Uzņēmuma finansiālā stāvokļa analīzes būtība un nozīme   
1.2.  Uzņēmuma finansiālā stāvokļa analīzes informatīvā bāze   
1.3.  Uzņēmuma finansiālā stāvokļa analīzes veidi un metodes   
1.4.  Rādītāju sistēma, kas raksturo uzņēmuma finansiālo stāvokli   
2.  Uzņēmuma izmaksas, to būtība, klasifikācija un optimizācija   
2.1.  Izmaksu jēdziens, raksturojums un būtība   
2.2.  Izmaksu klasifikācija   
2.3.  Izmaksu optimizācija   
  Secinājumi   
  Priekšlikumi   
Extract

Secinājumi
1. Finansu rādītāji būtībā atspoguļo uzņēmuma darbību. Tie ir arī kā brīdinājuma signāls, kas atklāj nepilnības, problēmas uzņēmuma darbībā un norāda to cēloņus.
2. Finansu analīzes uzdevums ir noteikt uzņēmuma darbības efektivitāti pārskata periodā un uzņēmuma darbības attīstības iespējamos virzienus esošajā un nākamajā periodā. Tā ir jāveic mērķtiecīgi, lai izzinātu uzņēmuma iespējas un rezerves, kuras nodrošinātu esošo resursu optimālu izmantošanu.
3. Gan bilance, gan peļņas vai zaudējumu pārskats ir datu kopsavilkums. Piemēram, peļņas vai zaudējumu aprēķins rāda, kādi ir uzņēmuma ienākumi un izdevumi no saimnieciskās darbības noteiktā laika periodā.
4. Naudas līdzekļu plūsmas pārskats sniedz informāciju, kas nepieciešama lēmumu pieņemšanai. Pārskats par līdzekļu avotiem un izmantošanu sasaista peļņu un likviditāti, parādot, kur uzņēmums ir ņēmis nepieciešamos resursus, kā arī kā tie ir tikuši izmantoti gada laikā
5. Finansu analīze ir jāveic gan ilgtermiņā (vairākiem gadiem), gan arī īstermiņā (mēnešiem un ceturkšņiem). Tā atklāj uzņēmuma stiprās un vājās puses.
6. Izmaksas iedalās daudz un dažādās kategorijās, kas atšķirsies katram uzņēmumam no tā darbības veida. Gandrīz visas izmaksas ir sastopamas ražošanas uzņēmumos. Tā kā katrs uzņēmums ir citādāks, vienāda klasifikācija nevar tikt pielietota.
7. Izmaksas var tikt klasificētas pēc izmaksām pašizmaksas noteikšanai, izmaksas lēmumu pieņemšanai, izmaksas kontrolei un plānošanai u.c.
8. Ja izmaksas tiek klasificētas konkrētā uzņēmumā, tad tās ir vieglāk pārskatīt un plānot turpmāko budžetu, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt izmaksu optimizāciju, kas ir nepieciešama uzņēmuma turpmākās darbības nodrošināšanai, sevišķi ja ir grūtības konkurēt tirgū.
9. Pēc autores domām, izmaksu optimizācijā ir svarīgi pārzināt, kur tiek noņemti līdzekļi, samazināti patreizējie izdevumi, bet saglabājot esošo pakalpojumu sniegšanas, vai ražošanas līmeni, un, kur tie turpmāk tiks investēti lai paaugstinātu biznesa efektivitāti.
10. Darbinieku atlaišana bieži vien tiek izmantota, lai samazinātu izmaksas, bet šāda rīcība, ja darbinieks ir viens no svarīgākajiem uzņēmuma darbības līdzekļiem, varētu izmaksas nevis samazināt, bet palielināt, jo ja atlaistā darbinieka vietā ir jāpieņem jauns, tad tas rada uzņēmumam jaunas izmaksas nepieciešamo apmācību un zemās produktivitātes dēļ.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1330744
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register