Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:114005
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.01.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Latvijas Bankas naudas kredītu sistēma    5
  Latvijas komercbanku kredītu sistēma    7
  Krājaizdevu sabiedrību kredītu sistēma    11
  Nobeigums    12
  Izmantotā literatūra    13
Extract

Nozīmīgākais makroekonomikas finanšu tirgus sektors ir bankas. Tās apkalpo primārās naudas funkcijas – norēķinus un uzkrāšanu.
Mūsdienās vairumā attīstīto valstu r izveidota divpakāpju banku sistēma. Pirmā pakāpe ir centrālā banka, kas pilda naudas emisijas jeb apgrozībā laišanas funkcijas. Otrās pakāpes bankas ir komercbankas. Arī Latvijā darbojas divpakāpju banku sistēma. Centrālās bankas funkcijas pilda Latvijas Banka, bet komercbanku sektorā darbojas virkne universālu un specializētu banku, kuras apkalpo uzņēmumus un iedzīvotājus. [2.]
Kredīts (credit; loan) – naudas vai citu atvieglojamu lietu aizdevums, ko fiziskām un juridiskām personām sniedz kredītiestādes un kas šīm personām dod tiesības rīkoties ar naudu vai citām atvieglojamām lietām un uzliek saistības atdot naudu vai citas atvieglojamās lietas ar vai bez procentiem. Termins ”kredīts“ ir aizgūts no latīņu valodas vārda (credit) un nozīmē aizdevumu, parādu.
Mūsdienu tirgus ekonomika Latvijā nav iedomājama bez plašām kredītattiecībām, kas veidojas gan uzņēmumu, gan privātpersonu starpā. Pateicoties kredītiem, veidojas kapitāla virzība no mazāk ienesīgām ekonomiskām nozarēm uz ienesīgākām, tās paātrina preču realizāciju, samazina ar naudas apgrozību saistītās izmaksas, sekmē kapitāla uzkrāšanu. Kredīts dod iespēju savlaicīgi un pilnīgi apmierināt uzņēmumu un privātpersonu vajadzības pēc naudas līdzekļiem dažādos laika posmos, efektīvi izmantot naudas resursus tautsaimniecībā. Savukārt kredītu piešķiršanas pamatmērķis ir gūt peļņu no šiem darījumiem. Līdz ar to, saņemot un izsniedzot kredītu, ieguvējas ir abas puses – gan kredīta izsniedzējs, kas pelna no kredītu procentiem, gan kredīta saņēmējs, kas var apmierināt savas saimnieciskās vajadzības.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register