Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:184826
 
Evaluation:
Published: 12.12.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 3 units
References: Used
Extract

Secinājumi
Sabiedrībā nekad nav pastāvējusi sociālā vienlīdzība. Cilvēki vienmēr ir centušies sabiedrību iedalīt kādās kategorijās un piešķirt tiem lomu, bez indivīda paša piekrišanas. Protams, cilvēka sociālā loma tiek pārmantota arī no vecākiem, taču vienmēr ir dota iespēja uzlabot savu sociālo statusu sabiedrībā un pārvietoties uz augšu, sasniegt ko vairāk.
Cilvēkiem vēl joprojām patīk iedalīt sabiedrību šķirās. Šī īpašība nav zudusi līdz pat mūsdienām. Manuprāt, lielākajai daļai sabiedrības nemaz nepastāv vēlme būt ekvivalentiem ar citu sabiedrības daļu, jo tas nebūtu normāli, ka augstākā slāņa cilvēks ir vienāds ar zemāko slāni. Protams, mūsdienu sabiedrība ir būtiski attīstījusies, taču domāšana nemainās. Līdz ar to nemainās arī sabiedrības nevienlīdzība un šķiru iedalījums. Kamēr šīs būtiskās lietas nemainīsies, tikmēr pastāvēs arī sociālā stratifikācija.
Tāpat kā agrākos laikos, arī mūsdienās pastāv liela starpība starp eliti un zemāko slāni. Eliti veido ļoti neliela cilvēku daļa, kurā nav tik vienkārši iekļūt. Šiem slāņiem ir būtiskas atšķirības ienākumu ziņā un dzīves kvalitātes līmenī. Protams, pastāv arī vidusšķira, ko veido lielākā daļa sabiedrības. Taču arī mūsdienās novērojams elites pārākums par zemākajiem slāņiem, elitei pieder vara, kas ir stiprākais ierocis viņu valdīšanai.
Sociālā stratifikācija ir ļoti interesanta un plaša pētāmā tēma. Rakstot šo darbu, skaidrs ir viens, ka sociālā stratifikācija pastāvējusi jau ļoti sen un šo darbību turpina arī mūsdienās. Ja cilvēce nebeigs viens otru iedalīt kādās šķirās un nepiešķirs sabiedrībai noteiktu lomu, tad stratifikācija un nevienlīdzība pastāvēs mūžīgi. Protams, ir cilvēki, kas cīnās par to, lai šī sabiedrības noslāņošanās tiktu izbeigta, taču diemžēl lielai sabiedrības daļai šī tēma liekas nebūtiska.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register