Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:223237
 
Author:
Evaluation:
Published: 12.04.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Kopsavilkums    3
  Ievads    4
1.  Zelta standarts    5
2.  Neskaidrības I Pasaules kara iznākums    5
3.  Zelta standarta renovēšana    6
4.  Ceļš līdz otrajai fāzei    7
5.  Starptautiskās tirdzniecības nožņaugšana    8
6.  Mūsdienas    9
  Secinājumi    10
  Izmantotā literatūra    11
Extract

SECINĀJUMI
1. ASV ir pasaules lielvalsts, kura ir spējīga kontrolēt visas pasaules ekonomkiku. Valsts ar savām ekonmiskajām operācijām izraisīja „Lielo depresiju”, ne tikai ASV, bet arī visā pasaulē. To apliecina arī 2008. gada, globālā finanšu krīze.
2. Brīvā tirgus saimniekošanas sistēmā finanšu krīzes notiek regulāri. Parasti to rašanos izskaidro ar ekonomisko procesu cikliskumu, kas atkārtojās prognozējamā laika intervālā izpildoties zināmiem priekšnosacījumiem. Taču „Lielā depresija” un esošās recesijas raksturs un dziļums tās padara par krietni atšķirīgu no visām iepriekšējām.
3. Ekonomikas nestabilitāte pasaules mērogā sāka parādīties pēc ASV finanšu institūciju paziņošanas par nestabilitāti un maksātnespēju.
4. Ekonomiskā situācija ir pierādījusi, ka ekonomika vienmēr būs cikliska un katrai valstij ir jābūt gatavai ekonomikas lejupslīdes zemākajam punktam.
5. „Volstrītu un tai līdzīgās rūp tikai peļņa. To klienti – spekulanti, investori, akciju tirgotāji, brokeri utt. – vienīgais mērķis ir naturāla peļņa. Kāds īsti var būt arguments – dot šim finansu sektoram tādu brīvību un autonomiju, pretim saņemot risku, nedrošību un beigu beigās šādus globālus satricinājumus? Kādā veidā tas valstij, sabiedrībai var būt izdevīgi, ja tas salīdzinoši ir ļoti šaurs iedzīvotāju loks, kas šajā sektorā ir nodarbināti, un ja šīs sistēmas īstie ieguvēji visbiežāk apiet nacionālās nodokļu sistēmas, operējot ar saviem ienākumiem ofšoros (beznodokļu zona)?” [8]
6. „Kopš finansu sistēma ir ieguvusi tādu varu pār pasaules finanšu resursiem (privātiem un publiskiem) un lielā mērā arī nosakot to pieejamību,valsts sevi ir padarījusi par ķīlnieci, jo tās vara pār resursiem un spēja īstenot tās pienākumos esošās sociālās funkcijas pret tās pilsoņiem ir būtiski mazināta un šādās krīzes situācijās reāli apdraudēta. Protams, finansu sektors līdz ar varu pār resursiem nav pārņēmis šo sociālo funkciju. Rezultātā – rodas jautājums, kas nes sociālo atbildību: tas, kam ir resursi, bet nav atbildība, jeb tas, kam ir atbildība, bet nav resursi? Un kā?” [8]

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1250881
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register