Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:411263
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.01.2012.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Japānas nodokļu sistēmas attīstība    4
2.  Nodokļu admisnitrēšana    7
3.  Nodokļu veidi un to likmes Japānā    8
3.1.  Ienākuma nodokļi    8
3.2.  Īpašuma nodokļi    12
3.3.  Patēriņa nodoklis    14
  Bibliogrāfiskais saraksts    15
Extract

1. Japānas nodokļu sistēmas attīstība
Japāna ir unitāra valsts, kuru veido 47 prefektūras, kas sevī apvieno 3255 pašvaldības, apgabalus un rajonus, no kurām katram ir savs budžets.
Japānas pašreizēja nodokļu sistēma bija izveidota pēckara periodā (1950.-1960. gados), kad Japānas valdības politika nodokļu jomā nospēlēja svarīgu lomu gan, lai nodrošinātu sociālekonomisko attīstību valstī, gan arī kļūva par līdzekļi rūpniecības politikas īstenošanā un tehnoloģiskās modernizācijas paatrināšanā. Mūsdienu nodokļu sistēmas pamatprincipi bija noformulēti tā saucamajā „Šoupa misijā”, kuras mērķis bija pasaules labākās nodokļu sistēmas izveide. Tomēr Japānas valdība diezgan sķeptiski novērtēja šo „misiju” un pavisam drīz sāka pielāgot nodokļu politiku sociāli-kulturālajām īpatnībām un valsts aktuālakajām ekonomiskām vajadzībām. Tā kā tolaik Japānas ekonomiskās politikas galvenais uzdevums bija atrākās ekonimiskās izaugsmes stimulēšana, arī nodokļu aplikšanas politika veidoja pēc iespējas labvēlīgākus apstākļus šī uzdevuma izpildei.
Kā jau bija minēts iepreikš, par Japānas nodokļu politikas raksturīgu iezīmi var nosaukt to, ka tā vienmēr cenšas vienoties un pielagoties konkrētām vajadzībām un prioritātēm ekonomikas un sabiedrības attīstībai, ka arī ņem vērā valsts sociāli-ekonomiska brieduma pakāpi. Tas viss izskaidro būtiskas transformācijas, kas ir notikušas Japānas nodokļu sistēmā pēdējā pusgadsimtā.
Nodokļu politikas virzieni pēckara periodā vairākkārt ir mainījušies, un tiek uzskatīts, ka līdz 21.gadsimtam Japānas nodokļu politikā var atzīmēt trīs posmus:
1) 50.- 70.gadu sākums – aktīva nodokļu izmantošana rekonstrukciju stimulēšanā, ekonomiskas izaugsmes paātrināšanā un tautsaimniecības tehnoloģiskaja atjaunošanā;
2) 70.-80. gadu vidū – mēģinājums nodokļu sistēmu adoptēt janajiem ekonomiskās izaugsmes mēreniem tempiem;
3) 80.gadu beigās – 90.gadi – nodokļu sistēmas pakāpeniskā transformēšana neitralitātes un vienkāršotības sasniegšanai, ka arī nodokļu ieņēmumu iekasēšanas stabilitātes nodrošināšanai;
Ekonomiska izaugsmes augsti tempi un divas naftas krīzes Japānā sekmēja radikālās pārmaiņas ekonomikas jomā. Patēriņa pieauguma, iedzīvotāju novecošanas un starptautisku operāciju paplašināšanas dēļ 1987.-1989. gados notika radikālā Japānas nodokļu sistēmas reforma.
Šādas radikālas nodokļu reformas galvenie virzieni ir sekojošie:
Personu ienākuma nodokļa liberalizācija, t.i. progresīvu nodokļu likmju samazināšana, personas standartieturējuma lieluma palielināšana, dažādu speciālo ieturējumu summu palielināšana, ieskaitot ieturējumus ar nodokļu maksātāju dzīvojošam personām ar īpašām vajadzībām u.c.
Nodokļu atlaižu palielināšana no 10 miljoniem Jenu līdz 15 mln. Jenu pensiju ienākumiem personām ar 30 gadu darba stažu
Mantojuma nodokļa izmaiņas: minimālas ar nodokli apliekāmas summas sliekšņa palielināšana no 20 mln Jenu līdz 40 mln Jenu, ka arī maksimālās nodokļa likmes pazemināšana no 75% līdz 70%
Patēriņa nodokļa ieņēmumu sadale starp vietējām pašvaldībām: 1/5 daļa nonāk vietājām pašvaldībām

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register