Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Eiropas ekonomika pēc Otrā pasaules kara: Maršala plāns un Starptautiskās Ekonomiskās Palīdzības Padomes izveidošana, mērķi un darbības pamatprincipi

     

    Summaries, Notes4 Economics, History, Culture

2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:413178
 
Author:
Evaluation:
Published: 22.11.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Pēc kara, kad uzvarētāji dalīja pasauli, PSRS kļuva par vienu no pieciem pastāvīgajiem Drošības Padomes locekļiem. Kā arī pēc kara atsevišķas valstis nokļuva tās pakļautībā( PSRS valdībā/sastāvā), kā, piemēram, R- Ukraina, Moldova, R- Baltkrievija, Baltijas valstīs, R- Karēlija un daļa Austrumprūsijas. Arī Āzijā tai bija ietekme pateicoties D- Sahalīnas un Kuriļu salām.
Tas, ka gan ASV, gan PSRS tiecās pēc pasaules kundzības, radīja situāciju, ka PSRS un ASV viena otru uzskatīja par šķērsli, to plānu realizācijai. Rezultātā starp ASV un PSRS attiecībām radās tā dēvētais „Aukstais karš”( ideoloģiskā, politiskā un militāri-stratēģiskā opozīcija starp kapitālistisko un sociālistisko sistēmu).
Tātad, kā jau tika iepriekš minēts, gan ASV, gan PSRS vēlējās būt noteicējas par pasauli. Tā kā ASV bija Maršala plāns, tad arī PSRS bija nepieciešams kaut kas līdzīgs. Tā tapa starptautiskās Ekonomiskās Palīdzības Padome(SEPP). Tā tika nodibināta 1949.gada janvārī Maskavā, kur izvietojās arī tās sekretariāts. Šīs padomes galvenais uzdevums bija teorētiski un praktiski palīdzēt „celt sociālismu” ar padomju metodēm. Šīs padomes mērķis bija panākt vēl ciešāku A-eiropas valstu ekonomisko un politisko integrāciju, nostiprināt savu ekonomisko virsvaldību un izveidot tādu ekonomisko modeli, kurā katra valsts pilnībā zaudētu savu ekonomisko patstāvību.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,98 €
Work pack Nr. 1335370
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register