Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:462028
 
Evaluation:
Published: 28.01.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 5 units
References: Used
Extract

Ekonomikas izaugsme ir visspēcīgākais ilgtermiņa dzīves standartu paaugstināšanas dzinulis. Kad mēs runājam par ekonomisko izaugsmi, mēs ar to saprotam kādas nācijas iekšzemes kopprodukta palielināšanos.1
Ekonomikas attīstības cikli. Ekonomisti ir novērojuši, ka panākumi un neveiksmes uzņēmējdarbībā neilgst mūžīgi. Tā ir normāla parādība, ka šie ekonomiskie stāvokļi ik pēc kāda laika nomaina viens otru. Augšupejas un lejupslīdes cikli aptver pēc ilguma dažādus laika posmus. Šos ciklus iedala garajos, vidējos un īsajos ciklos. Garie aptver 40-60 gadus, vidējie – 7-11, īsie – 3-3,5 gadus.2 Ciklus vēl iedala fāzēs, izšķir divu fāžu un četru fāžu ciklus. Divu fāžu ciklos ir tikai augšupejas un lejupslīdes fāzes.
Garos ciklus sauc arī par N. Kondratjeva cikliem (krievu ekonomists). Pēc datiem spriežot tie parasti aizsākas ar kādu tehnisku apvērsumu, kā piemēram, televīzijas izgudrošana un ieviešana. Vidēja garuma ciklus uzskata par ekonomiskās nestabilitātes cēloņiem, jo kā zināms augšupejai sekos lejupslīde, kas nozīmē, ka būs preču un pakalpojumu ražošanas pagrimums. Tiem ir raksturīgas četras fāzes – virsotne, recesija, depresija, rosība. Virsotne ir ekonomiskā attīstības cikla augstākais punkts, kad ražošanas un pakalpojumu sniegšanas apjoms ir maksimālais, taču saprotams, ka tas neturpināsies mūžīgi. Līdz ar to iestāsies nākamā fāze recesija, kas nozīmē lejupslīdi. Kad vairs nav iespējams ražošanu mazināt vēl vairāk iestājas depresija jeb bedre. No šī stagnācijas posma rodas rosība, kas nozīmē jaunu pasākumu veikšanu ražošanas atjaunošanai, uzlabošanai. Pēc kāda laika „rosības” iestājas jauna virsotne. Ir daudz un dažādu ārējo un iekšējo faktoru, kas ietekmē ekonomisko attīstības ciklu norisi. Kā ārējie cēloņi jāsaprot tie, kas atrodas ārpus ekonomiskās sistēmas. Tie būtu kari, politiskās kataklizmas, jaunu resursu atklāšana, piemēram, urāna, naftas atradnes, imigrantu plūsmas, dabas katastrofas. Ekonomisti uzskata, ka īsie cikli ir vidējo ciklu sastāvdaļa un atsevišķi nav analizējami.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register