Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:558014
 
Author:
Evaluation:
Published: 10.03.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Matricveida modeļus var pilnveidot, iekļaujot tajos uzņēmuma struktūru, dokumentu apriti. Ar matricveida modeļiem var veikt precīzus aprēķinus ražošanas un finanšu plānam, jo šajos modeļos ir apkopotas produkcijas veidu ražošanas izmaksu bilances un produkcijas sadales bilances. Ražošanas programmas izmaiņu gadījumā ar šiem modeļiem daudz ātrāk var pārrēķināt uzņēmuma darbības rādītājusj, jo matricveida modeļos plaši izmanto izmaksu koeficientus. Matricveida modeļi dod iespēju veiksmīgi saskaņot bilanču metodes principus ar matemātiskajām aprēķinu metodēm, izmantot datortehniku uzņēmuma finanšu un ražošanas plāna sastādīšanā.
Tomēr matricveida modeļiem piemīt arī vairāki trūkumi. To precizitātes pakāpe ir atkarīga no tā, cik precīzi lineārām sakarībām atbilst resursu un starpproduktu izlietoujms produkcijas veidu ražošanā, jo izteiksmes a) – d) ir lineāras. Matricveida modeļos vērtības izteiksmē cehu un uzņēmumu kopējās izmaksas nav saistītas ar produkcijas ražošanas apjomu un struktūru. Grūti ir formalizēt ceturtajā kvadrantā attēlotās sakarības.
Tātad matricveida modeļi ir ļoti ērta uzņēmuma saimnieciskās darbības attēlošabas forma, tomēr, lai šos modeļus varētu plaši pielietot galīgā uzņēmuma ražošanas un finanšu plana varianta sastādīšanā, nepieciešams pilnveidot uzņēmuma ekonomisko nostādni un atbilstoši tai modificēt sākotnējo matemātisko modeli.


Apkopojot informāciju var pateikt, ka bilanču modeļi ir viens no makroekonomikas izplatītākajiem matemātiskajiem modelēšanas tipiem. Tie ir attēloti tabulu (matricu) veidā, kuru elementi parāda ekonomisko objektu saistības un kuriem ir noteikta ekonomiskā jēga. Šīs jēgas nozīme ir izskaitļota pēc matricas teorijas noteiktiem likumiem.
Pazīstamākie bilanču modeļi ir starpnozaru bilances matemātiskais modelis, kas tiek izmantots nacionālo kontu sistēmas ietvaros, un uzņēmuma matricveida modelis, kas apkopo produkcijas ražošanas, sadales bilances un ražošanas izmaksu bilances.

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register