Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:772330
 
Evaluation:
Published: 27.08.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 8 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    2
1.  Eiropas Savienības sociālā politika    3
2.  Sociālās politikas attīstības vēsture    4
3.  Sociālās politikas noteicošie faktori ES    6
4.  Latvija Eiropas Savienības sociālajā politikā    9
  Secinājumi    12
  Izmantotā literatūra un avoti    13
Extract

Secinājumi
Eiropas integrācijas tēma ir ārkārtīgi plaša un sazarota un tās vēsturi viennozīmīgi nav iespējams iemācīties un pilnībā izanalizēt viena mēneša laikā. Tomēr mēnesis ir pilnīgi pietiekami, lai saprastu galvenās ievirzes, kopsakarības, cēloņus, sekas un izteiktu prognozes par nākotnē gaidāmajiem notikumiem un apzinātos izaicinājumus.
Daudzās Eiropas Savienības īstenotās politikas, tajā skaitā arī sociālā, ir ārkārtīgi sazarotas un savstarpēji cieši saistītas, jo, ja krīze vai nekārtības ir vienā no jomām, cieš visas. Ir iespējams noformulēt šīs jomas galveno vienojošo faktoru vienā vārdā – ekonomika. Tieši Eiropas valstu vēlme attīstīt un stiprināt ekonomiku un nodrošināt Eiropas stabilitāti pasaules tirgū, ir kalpojusi par dzinējspēku integrācijas procesā. Jo tālāki lēmumi tika pieņemti ekonomiskajā jomā, jo vairāk tapa skaidrs, ka ekonomiskie procesi, veiksmes un neveiksmes ietekmē arī cita jomas un tāpēc pieņemamie lēmumi un veicamās darbības ir jāsaskaņo Eiropas vadības līmenī, citādi attīstot kādu vienu jomu un ignorējot citu jomu nepieciešamību pēc izaugsmes, ignorētās jomas ātri vien „noies pa burbuli”. Tieši Eiropas kopējā tirgus attīstības modeļa noteiktā 4 brīvību sistēma palīdzēja Eiropas Kopienas vadītājiem saprast, ka arī sociālās jomas attīstīšana ir vitāli nepieciešama, lai Eiropa nonāktu pie noteiktajiem attīstības mērķiem. Kā izrādās Eiropas sociālā joma galvenokārt saistīta ar pilsoņu kā darba ņēmēju aizsardzību un viņu tiesību ievērošanas kontrolēšanu, kas man līdz konkrētās informācijas izpētei nebija zināms. Vairāk kā puse – 60 % Eiropas Kopienu tiesas pieņemto lēmumu sociālajā jomā, ir bijuši saistīti tieši ar darba tiesībām un to aizsardzību.
Lai arī Eiropas Savienībā ir pieņemtās normas un vadlīnijas saistībā ar sociālajām struktūrām dalībvalstīs ir ārkārtīgi daudzas un sarežģītas, vairums no tām nav obligātas, bet gan kalpo tikai kā ieteikumi. Eiropas Savienībai nav visaugstākās varas par kādas noteiktas dalībvalsts valdību un likumiem, tādas sociālas politikas tēmas, kā pensijas, pabalsti un minimālās algas lielums (kā arī daudzas citas) nosaka pati valsts vadoties pēc savas kompetences un ieskatiem. Eiropas Savienība ir noteikusi vairākus mērķus un uzdevumus, kā arī apzinājusies instrumentāriju to īstenošanai, un noteikusi uzdevumu izpildes termiņus. Tomēr jāatzīst, ka redzot šī brīža situāciju ne tikai ekonomiskajā, bet arī sociālajā jomā, varbūtība, ka izvirzītie mērķi netiks sasniegti noteiktajos termiņos vai vispār tiks aizmirsti, ir ļoti liela, jo kā jau minēju, ekonomika ietekmē visas pārējās jomas.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register