Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:898080
 
Author:
Evaluation:
Published: 06.05.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Extract

Globalizācija nemaz nav jauns jēdziens, tā process rit jau pamatīgu ilgu laiku, vienīgā atšķirība, ka tas process sākās attīstītākajās valstīs un tikai nesen aizgāja līdz mums. Pateicoties globalizācijai, notika liela informatīvā revolūcija, kuras rezultātā mums ir iespējas baudīt visas telekomunikācijas un pārraides ērtības, kas vairakkārt uzlaboja sadarbību starp atsevišķām personām, organizācijām un valstīm. Tas deva arī citu rezultātu – ražošanai ir starptautisks raksturs, vienas preces detaļas var taisīt vairākas firmas dažādās valstīs, kā arī notiek nepārtraukta naudas plūsma no vienas valsts citā dažu sekunžu laikā.
Par ievadu globalizācijas pasākumiem varētu ņemt 19. gadsimta beigas, kad spraigi ritēja industrializācijas laikmets. Lielbritānija bija koloniju lielvalsts, un ietekmīgākais spēks pasaulē. Tirdzniecība notika ar visām pasaules daļām un lielos apmēros. Šajā laikā dominēja valstu konkurence, un Lielbritānijas vietu centās ieņemt tādas valstis kā Vācija, ASV. Tas arī bija laiks, kad zinātnes un tehnikas attīstība bija augstā līmenī, un to varētu salīdzināt ar mūsdienām.1
No uzņēmēja viedokļa – globalizācija ir biznesa filozofija. Uzņēmumi uzskata visu planētu par savu preču tirgu – kur eksportēt, no otras puses – par resursu avotu – kur importēt. Uzņēmumi jeb uzņēmēji vērtē konkurentus, piegādātājus, patērētājus un klientus nevis šauri, bet no visas pasaules skata punkta.
Visu XX gadsimta attīstības procesu pārtrauca Vācija ar uzsākto karu Eiropā. Vācijas dēļ Eiropas attīstītākās valstis tika atmestas atpakaļ uz vairākiem gadiem, trīsdesmito gadu krīze arī atstāja savu pēdu globalizācijas procesā.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register