Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Ekonomikas priekšmets. Mikro un makroekonomika. Resursu ierobežotība. Alternatīvās izmaksas

     

    Summaries, Notes4 Economics

2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:926420
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.11.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

Uzņēmējspējas ir nelielai daļai cilvēku piemītošs spēju kopums, kurā ietilpst spējas savienot, sabalansēt ražošanas resursus uzņēmējdarbībai, spējas un prasmes redzēt tirgus kopainu un attīstības tendences, radoša pieeja attīstībai, kā arī spējas konkurēt ar citiem tirgus dalībniekiem. Mūsdienu tirgus ekonomikā uzņēmējspējas ir tikpat nozīmīgs resurss, kā jau trīs iepriekšminētie. Uzņēmējspēju īpašnieka ienākumu sauc par peļņu.
Viscaur savā dzīvē mēs sastopamies ar ierobežotu resursu daudzumu. Atkarībā no resursu ierobežotības mums jāpatērē lielāks vai mazāks darbs, lai tos iegūtu. Ja resursi būtu neierobežoti, tad nerastos daudzu problēmu ekonomikā, bet ražošana būtu ļoti neefektīva, jo tieši resursu trūkums spiež paaugstināt efektivitāti. Tieši resursu trūkums ir tas, kas liek mums izvēlēties, ko ražot. Resursiem ir izlietošanas alternatīvas - tie var tikt izmantoti gan militārā aprīkojuma ražošanai, gan pārtikas ražošanai. Tā kā valstij un sabiedrībai visbiežāk ir nepieciešami abi, tad nākas rast kompromisu.
Daudzums, ko mēs varam saražot, ir ierobežots resursu un pieejamo tehnoloģiju dēļ. Šo maksimālo saražojamo daudzumu attēlo ražošanas iespēju līkne. Ražošanas iespēju līkne iezīmē robežu starp iespējamo un neiespējamo saražoto daudzumu18 .
Ekonomikas teorija ir zinātne par efektivitāti, izlietojot ierobežotus resursus. Sabiedrība vēlas izmantot tās ierobežotos resursus efektīvi; tā vēlas iegūt maksimālo iespējamo preču un pakalpojumu daudzumu no pieejamajiem resursiem. Lai sasniegtu šo vēlamo rezultātu, jārealizējas diviem nosacījumiem - pilnīgai nodarbinātībai un pilnīgai ražošanai (full production)19 . Pilnīga ražošana sevī iekļauj darba racionalizēšanu, dalīšanu, specializāciju un kopējo efektivitātes celšanu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1246753
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register