Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:110802
 
Evaluation:
Published: 02.06.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

12.Mantojuma jēdziens, tā pieņemšana un atraidīšana
Mantojums ir kopība, kurā ietilpst visa kustamā un nekustamā manta, kā arī citiem atdodamās tiesības un saistības, kas mirušajam vai par mirušo izsludinātajam ir piederējušas viņa patiesās vai pieņemamās nāves laikā.
Mantojumu pieņemot ir jāpieņem viss tas, kas saistās ar šī mantojuma kopību. Mantojuma masā ietilpst gan ķermeniskas, gan bezķermeniskas lietas, kā arī pienākumi un tiesības.
Nevar pāriet uz mantiniekiem tās tiesības, kuras izbeidzas ar mirušā personību(autovadītāja apliecība, tiesības atsaukt pilnvaru...). Ja mantojuma masā ietilpst uzņēmums, tad tiek piemēroti speciālie tiesību akti. Ja mantojuma masā ietilpst sertifikāti, tad tos var nomantot tā persona, kurai ir vai kura var atvērt sertifikātu kontu. Ja mantojuma masa ir atklājusies, bet nav zināmi mantinieki, tad ieceļ aizgādni. Tikko manta nonākusi aizgādnim, valstij vai mantiniekiem, mantojuma masa kā juridiska persona beidz pastāvēt.
Mantojuma atstājējs ir mirusī persona, kurai piederējusi manta . tiesību iestāties mirušā mantisko attiecību kopībā sauc par mantojuma tiesību. Personas, kurām pieder mantojuma tiesības, tiek sauktas par mantiniekiem, neatkarīgi no tā vai mantojums tiek pieņemts vai nē. Savukārt mantotājs ir persona, kura no mantojuma ir atteikusies pirms mantojums ir atklājies un šī atteikšanās notiek rakstveidā.
Mantojuma mantiniekiem ir jābūt apveltītiem ar mantotspēju. Mantotspēja ir visām fiziskām personām, neatkarīgi no tā vai viņa ir rīcībspējīga vai nē, pilngadīga vai nē. Fiziska persona var mantot arī tad, ja viņa ir ieņemta, bet vēl nav dzimusi, nav svarīgi vai vēl nedzimušais bērns ir paša mantojuma atstājēja bērns, bet ir svarīgi, lai viņš piedzimst pēc 306 dienām skaitot no mantojuma atstājēja nāves. Šo faktu, kad manta mirušā mantinieka mantiniekam pāriet sauc par mantošanu uz transmisijas pamata tiesībām. Bet ja mirušā mantinieks ir nomiris pirms mantojuma atstājēja, tad mantinieka mantinieki manto uz pārstāvības tiesību pamata. Faktu, ka mirušā mantinieka vietā stājas mantinieka mantinieki sauc par mantošanu pēc ciltīm. Faktu, kad nomirst mantinieks, kuram nav savas cilts sauc par mantošanu pēc galvām. Mantotspēja piemīt visām fiziskām personām un to var atņemt tikai un vienīgi tiesa, mantinieku atzīstot par necienīgu mantot. Mantotspēja ir arī juridiskām personām. Juridiskās personas var mantot tikai pēc testamenta vai līguma, bet ne pēc likuma.
Mantojuma atklāšanās
-tas atklājas ar mantojuma atstājēja nāvi vai nu fizisko vai tiesisko, un šis fakts ir jāpierāda ar dokumentiem. Ja 2 vai vairākas personas ir gājušas bojā nedabiskā nāvē un sastāvējušas augšupejošās, lejupejošās attiecībās, tiesa pieņem, ka lejupējie bijuši pilngadīgi, tad viņi ir miruši pēc vecākiem un ja viņi bijuši nepilngadīgi, tad tie ir miruši pirms vecākiem.
Par mantojuma atklāšanās vietu ir uzskatāma mantojuma atstājēja pēdējā dzīves vieta, ja tā nav zināma, tad mantas vai galvenās lietas daļas atrašanās vieta.
Mantojuma pieņemšana
Lai iegūtu mantojumu kā likumiskajiem, testamentārajiem un līgumiskajiem mantiniekiem ir jāpiedzīvo mantojuma atklāšanās un reizē arī aicinājums mantot. …

Author's comment
Editor's remarks
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register