Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
2,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:308244
 
Author:
Evaluation:
Published: 08.12.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Tiesību normu būtība    4
  Tiesību jaunrade un tiesību normu gramatiskā interpretācija    5
  Tiesību normu realizācijas jēdziens un veidi    5
  tiesību normu ievērošana    5
  tiesību normu izmantošana   
  tiesību normu piemērošana    6
  Tiesību normu piemērošanas jēdziens, piemērošanas akti un subjekti    6
  Izglītības likums Latvijā    8
  Secinājumi    10
  Literatūra    11
Extract

Pirmkārt gribētos Jūs iepazīstināt ar to, kas vispār ir tiesības. Valsts vara, cenšoties pēc sabiedrības labklājības un miera sabiedrības kopdzīvē, ar pavēlēm un aizliegumiem nosaka sabiedrības locekļu – cilvēku – darbības robežas un viņu privāto interešu, atkarībā no sabiedrības interesēm, apmērus. Šo obligāto pavēļu un aizliegumu, šo valsts varas izdoto saistošo normu kopību, kas regulē cilvēku ārējo darbību un nosaka viņu savstarpējās attiecības, kā arī attiecības pret valsti, sauc par tiesībām.1
Tiesības ar visiem tās rīcība esošiem informācijas izpausmes un cilvēku rīcības motivāciju ietekmējošiem līdzekļiem ir daļa no sabiedrības kultūras. Kā viena, tā otra kalpo cilvēku integrācijai vienotā sociālā organismā. Kā viena, tā otra atspoguļo vēsturiski uzkrāto pieredzi, tajā skaitā ari valodu.2
Otrkārt gribētos iepazināt Jūs ar to, kas vispār ir tiesības normas. Vārds “norma” nozīmē vispārēju noteikumu, kas regulē cilvēku uzvedību un rīcību sabiedrībā. Tiesību normas ir kompetentu valsts iestāžu noteikti vai sankcionēti vispārīga rakstura uzvedības noteikumi, kas izsaka valsts gribu, regulē sabiedriskās attiecības un to izpildi garantē valsts. Tiesību norma ir cilvēku uzvedības modelis.
Tiesību normas – viena no jaunākajām struktūrām sociālo normu sistēmā, kura kļuva par iespējamu tikai ar valsts institūta attīstīšanu. No formālā viedokļa tiesības ir, izejošo no valsts, respektīvi, no tiesību normām, normu noregulēta sistēma. Tādēļ mēs varam secināt, ka tiesību normas ir primāra vienība tiesībās. Taču no tā neizriet, ka jēdzieni “tiesības” un “tiesību normas” ir vienlīdzīgi. Tie atrodas korelācijā, kā veselais un daļa. Bet tajā pašā laikā, tiesību normas – relatīvi patstāvīga parādība, ar specifiskām īpašībām, kas konkretizē mūsu priekšstatu par tiesībām, par tas jēdzienu, saturu un būtību, par ietekmes mehānismu uz sabiedriskajām attiecībām.
Pamatā tiesību normu rašanās ir izskaidrojama ar dažādiem konkrētiem vēsturiskiem faktiem. Milzīgu vēsturisku guvumu tiesību normu attīstībā ir devuši tādi izcili filozofi, kā Solons (Atēnās), Hamurapi (Senbabilonijā), Dominikāņu mūks-Akvīnes Toms (13.gs.), H.Grocijs, T. Hobss, Dž. Loks un citi. Dažādu valstu tiesību pamatā ir ņemtas Senās Romas, Grieķijas, Anglijas, u.c. tiesības. Laika gaitā tās tika papildinātas, pilnveidotas un, attīstoties kultūrai un civilizācijai, arī tiesību normas nepalika novārtā, jo, kas gan ir cilvēces eksistences un būtības galvenais princips. Katrs indivīds ir tiesīgs zināt, ko viņš var - ko nevar, uz ko ir tiesīgs un kas stāv pāri viņa tiesībām, pie kā griezties pēc taisnības, un kāds sods var viņu sagaidīt, pārkāpjot attiecīgās tiesību normas. …

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1187978
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register