Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Administratīvā atbildība sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jomā

     

    Research Papers24 Law

4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:431334
 
Author:
Evaluation:
Published: 01.06.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 21 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Sabiedriskā kārtība    5
1.1.  Jēdziens sabiedriskā kārtība    5
1.2.  Sabiedriskā kārtība un morāle    6
2.  Administratīvais pārkāpums    7
3.  Sīkā huligānisma kvalificējošās pazīmes (LAPK 176.pants)    10
4.  Administratīvās atbildības    13
5.  Administratīvais sods    15
5.1.  Brīdinājums    15
5.2.  Naudas sods    16
5.3.  Administratīvā pārkāpuma priekšmeta vai izdarīšanas rīka konfiskācija    17
5.4.  Administratīvais arests    18
6.  Administratīvās atbildības rašanās tiesiskais pamatojums    19
7.  Administratīvā akta, tiesu nolēmuma apstrīdēšanas, pārsūdzēšanas tiesiskās sekas    22
  Secinājumi un priekšlikumi    26
  Izmantotās literatūras saraksts    29
  Pielikums par LAPK 13.nodaļā definētajiem pārkāpumiem, sodiem institūcijām, kas tos piemēro    31
Extract

Ievads
Studiju darba tēma ir „Administratīvā atbildība sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jomā”. Izvirzītā studiju darba mērķa sasniegšanai studiju darba ietvaros darba autore analizē jēdzienu „sabiedriskā kārtība”, ”administratīvā atbildība”, „pārkāpums” „administratīvais sods” saturisko būtību un šo jēdzienu interpretāciju normatīvo aktu kopumā. Apskata administratīvās atbildības, kas iestājas pārkāpjot sabiedrisko kārtību, tiesisko regulāciju. Studiju darba ietvaros darba autore ir pētījusi un analizējusi normatīvo aktu kopumu, kuri nosaka tiesisko regulāciju, administratīvās atbildības piemērošanā, administratīvos sodus, kādi piemērojami par sabiedriskās kārtības noteikumu pārkāpumiem, pētījusi iestāžu kompetenci piemērot administratīvo sodu. Pētījusi un analizējusi normatīvo aktu bāzi, kas regulē administratīvā pārkāpuma fakta konstatāciju. Apskatījusi un analizējusi administratīvās atbildības iestāšanās īpatnības un nolēmumu administratīvajās lietās apstrīdēšanas (pārsūdzēšanas) regulējumu.
Studiju darba tēmu darba autore izvēlējās „Administratīvā atbildība sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jomā”, jo uzskata to par nozīmīgu.
Studiju darba autore uzskata, ka darba tēmas nozīmīgums atklājas brīdi, kad tiek realizētas administratīvās normas, kuras regulē atbildības iestāšanos sabiedriskās kārtības jomā. Administratīvās atbildības piemērošana administratīvo pārkāpumu sabiedriskās kārtības jomā, tam ir jābūt nozīmīgam preventīvam pasākumam, noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas mazināšanā.
Iepriekš minētais sasaucas ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa pirmajā pantā minēto, kur noteikti administratīvo pārkāpumu kodeksa uzdevumi, proti, audzināt pilsoņus likumu precīzas un stingras ievērošanas garā.
Bez tam, darba aktualitāte iezīmējas apstāklī, ka normatīvais dokuments, uz kuru bāzējas tiesiskās normas, kuras piemērojamas uzliekot administratīvo sodu, proti, Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss, ir „pagātnes mantojums” no 1985. gada, kā arī, nav maznozīmīgi pieminēt, ka kopš tā laika Latvijas teritorijā mainījusies valstiskā iekārta, un līdz ar to mainījušās personu vērtības, kā arī vairāku jēdzienu saturiskā nozīme. Piemēram, sakot „pilsonis”, saprot, personu, kurai ir pilsoniski juridiska sasaiste ar Latvijas valsti, un ne ikvienu Latvijas iedzīvotāju.
Studiju darba ietvaros darba autore ir analizējusi sīkā huligānisma kvalificējošo sastāvu, jo uzskata, ka pēc tā, cik un kādā veidā sīkais huligānisms tiek izdarīts, var spriest par sabiedrības morālajām un tikumiskajām vērtībām kopumā. Tādēļ, darba autore sīkā huligānisma analīzei ir veltījusi veselu nodaļu, ar ciešu pārliecību, ka problēmas apzināšana ir solis uz tās izskaušanas pusi.
Darba autore par darba mērķi ir izvirzījusi noskaidrot jēdzienu „sabiedriskā kārtība”, ”administratīvā atbildība”, „pārkāpums” „administratīvais sods” saturisko būtību un šo jēdzienu interpretāciju normatīvo aktu kopumā, izzināt administratīvās atbildības rašanās tiesisko pamatojumu, administratīvos soda veidus sabiedriskās kārtības nodrošināšanas jomā.
Mērķa sasniegšanai izvirzīti sekojoši uzdevumu:
1.Izpētīt administratīvās atbildības rašanās normatīvo bāzi,
2.Izpētīt praksi administratīvās atbildības sabiedriskās kārtības jomā, kad iestājas administratīvā atbildība.
3.Analizēt jēdzienu, kuri nosaukti Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 13.nodaļas ietvaros, interpretāciju.
Mērķa sasniegšanai un izvirzīto uzdevumu izpildei studiju darba izpildē izmantotas galvenokārt aprakstošā un analītiskā pētīšanas metodes. Pētījums veikts par laka posmu, kas atbilsts pašreiz spēkā esošās normatīvo aktu esamības laika posmam, atbilstoši grozījumiem. Pamatā darba autore pētījusi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu, Administratīvā procesa likumu, tiesu nolēmumus.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1229837
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register