Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:433686
 
Author:
Evaluation:
Published: 14.02.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
  Būvju un ēku lietošanas tiesību aprobežojumi    5
  Būvniecības pamatnoteikumi    7
  Aprobežojumi, kas attiecas uz tuvākajiem kaimiņiem    10
  Robežsētas celšana un uzturēšana    13
  Nobeigums    14
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    15
Extract

Būvju un ēku lietošanas tiesību aprobežojumi

Privātajiem būvju un ēku lietošanas tiesības aprobežojumiem korespondē ēku reālservitūti. Šos aprobežojumus regulē noteikumi par pieminekļu aizsardzību sabiedrisko drošību, būvniecības noteikumi. Īpašuma lietošanas tiesības aprobežojumus, kuri saistīti ar valsts aizsargājamo pieminekļu sarakstā ierakstītajiem pieminekļiem, regulē 1992.gada 12.februāra likums “Par kultūras pieminekļu aizsardzību” un citi normatīvie akti. Kultūras pieminekļi ir kultūrvēsturiskas ainavas, atsevišķas teritorijas (senkapi, kapsētas, parki, vēsturisko notikumu norises un ievērojamu personu darbības vietas) , kā arī atsevišķi kapi, ēku grupas un atsevišķas ēkas, mākslas darbi, iekārtas un priekšmeti, kuriem ir vēsturiska, mākslinieciska vai citāda kultūras vērtība. Būvniecības likuma 31.p. 4.daļa paredz, ka ēku nojaukšana jāsaskaņo ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.
Katram būves īpašniekam, lai aizsargātu sabiedrisko drošību, jāuztur sava būve tādā stāvoklī, ka no tās nevar rasties kaitējumi ne kaimiņiem, ne garāmgājējiem, ne arī tās lietotājiem. Ja par būvi, kura rada draudus gan apkārtējai videi, gan citiem cilvēkiem, pastāv īpašuma tiesības strīds, šie draudi nekavējoties jānovēš tam, kas šo būvi tajā brīdī valda, ar tiesību vēlāk prasīt izdevumu atlīdzību.
1995.gada 30.augusta “Būvniecības likuma” 31.pants nosaka, ja būve ir pilnīgi vai daļēji sagruvusi vai nonākusi tādā stāvoklī, ka tās lietošana ir bīstama vai tā bojā ainavu, īpašniekam saskaņā ar attiecīgās pašvaldības lēmumu tā jāsaved kārtībā vai jānojauc atbilstoši Civillikuma 1084.panta noteikumiem. Pašvaldības lēmumu var pārsūdzēt tiesā viena mēneša laikā no tā paziņošanas dienas. Ja būves īpašnieks līdz noteiktajam laikam nav izpildījis pašvaldības lēmumu, pašvaldība organizē šīs būves savešanu kārtībā vai nojaukšanu, izdevumus par savešanu kārtībā vai nojaukšanu sedz būves īpašnieks vai pasūtītājs. Lēmums par būves nojaukšanu jāsaskaņo ar reģionālo vides aizsardzības komiteju un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju.
Ēku un būvju īpašnieku atbildība ir jānošķir no konkrētās mājas vai tās daļas lietotāja atbildības. Ja zaudējumu nodara, izmetot vai izlejot kaut ko uz ielas vai uz citas vietas, pa kuru pastaigājas cilvēki vai kur tie mēdz atrasties, vai nepienācīgā kārtā nostiprinātiem priekšmetiem nokrītot no mājas uz ielas u.tml., tad zaudējuma cietējs var prasīt zaudējumu atlīdzību.

Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1128219
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register