Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
  • Latvijas krimināltiesisko sodu salīdzinājums ar Lietuvu, Angliju un Japānu

     

    Research Papers20 Law

4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:540072
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 12 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Soda izpratne un tā mērķi    4
2.  Sodu veidi    7
3.  Krimināltiesisku sankciju raksturojums    11
4.  Secinājumi    24
  Izmantotu avotu saraksts    25
Extract

Ievads
Sods ir neatņemama krimināltiesību sastāvdaļa, kura ļauj tiesību piemērotājam vērtēt tiesību pārkāpumus, pēc to smaguma. Kriminālsodu smagums nepārprotami ietekmē sabiedrības locekļu attieksmi pret tiesību pārkāpumiem un drošības izjutu Savukārt, likumā noteikta kartībā izvietots kriminālsodu izsmeļošs uzskaitījums veido sodu sistēmu.
Uzsakot pētīt konkrētas valsts krimināltiesības ir nepieciešams iepazīties ar tas sodu sistēmu, sodu veidiem, noskaidrot sodu vēsturisko attīstību.
Studiju darba ietvaros autors pētīja sodu mērķus, vērtēja Krimināllikumā nostiprināto sodu viedu sistēmu, tās raksturīgākas iezīmēs salīdzinājumā ar Lietuvas Republikas kriminālkodeksa, Japānas kriminālkodeksa un Anglijas krimināltiesībās noteiktajiem sodu uzskaitījumiem.

1. Soda izpratne un tā mērķi
Sods – likumā, parasti panta sankcijā, valsts noteiktais ietekmēšanas un piespiedu līdzeklis, ko piemēro personām, kas izdarījušas noziedzīgu nodarījumu vai citu sodāmu tiesībpārkāpumu.1 .
Saskaņā ar KL 35.panta 1.daļu2 sods ir piespiedu līdzeklis, ko personai, kura ir vainīga noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, šā likuma ietvaros valsts vārdā piespriež tiesa vai likumā paredzētajos gadījumos nosaka prokurors, sastādot priekšrakstu par sodu.
Kriminālsods ir valsts piespiedu līdzeklis, kurām ir personisks raksturs. Kriminālsodu var piespriest vai noteikt tikai tai personai, kura atzīta par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, ņemot vērā tā raksturu un radīto kaitējumu, kā arī citus likumā norādītus apstākļus.
Savukārt KL 35.panta 2.daļā ir noteikts soda mērķis, un tas ir vainīgo personu sodīšana par izdarīto noziedzīgo nodarījumu, kā arī panākšana, lai notiesātais un citas personas pildītu likumus un atturētos no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas.
Persona tiek pakļauta soda piespiedu ietekmei atbilstoši nodarījuma raksturam un radītajam kaitējumam. Sods var panākt, lai notiesātais neizdarītu jaunus noziedzīgus nodarījumus, kā arī lai citas personas atteiktos no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas.

Lietuvas Republikas kriminālkodeksā (LK) sods un tā mērķi ir definēti 41.pantā. Saskaņā ar LK 41.pantu sods ir valsts piespiedu līdzeklis, ko ar tiesas spriedumu piespriež personai, kas izdarījusi noziegumu vai kriminālpārkāpumu. Soda mērķi ir: atturēties no noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas; sodīt personu par izdarīto noziedzīgo nodarījumu; atņemt vai ierobežot iespēju noteiktai personai izdarīt jaunus noziedzīgus nodarījumus; iedarboties uz sodu izcietušam personām, lai viņas ievērotu likumus un atturētos no jautu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas; garantēt taisnīguma principa realizēšanu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −8,48 €
Work pack Nr. 1115936
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register